• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наші традиції

Наші традиції

В епоху державного духовного відродження України та встановлення незалежності пріоритетна роль відводиться розвитку системи національної освіти та виховання, що повинні забезпечити якісно нові зрушення в світосприйнятті молодого покоління.Виховання починається із засвоєння дітьми духовних надбань рідного народу. Без оволодіння в сім'ї, дитячому садку, школі культурою свого народу, пізнання його самобутнього національного обличчя, практичного продовження культурно-історичних традицій, звичаїв, обрядів не можна говорити про успіх перебудови навчально-виховного процесу.

Чи ж маємо ми право не знати, не пам'ятати, не вивчати традиції, культуру, національну історію рідного народу? Чи ж маємо ми право не пам'ятати звідки ми, хто ми, де наші корені?

Учителі нашої школи вважають своїм обов'язком повернути українським дітям духовні надбання предків, їхні чудові традиції, свята, народну пісню, колядку, щедрівку.

Тому одним із головних напрямків роботи нашої школи є вивчення історії і культури рідного краю, яке проходить під девізом: «Люби свій край, всю душу солов'їну і серця жар їй віддавай».

Ми заглиблюємося в історію свого краю, своєї місцевості, історико - краєзнавчі екскурсії, експедиції, семінари, конференції, реферати, що є важливими засобами формування у нас (підростаючого покоління) любові до рідного краю, його природи та історико-культурної спадщини, шанування національної культури.

Історія і культура рідного краю вивчається залежно від завдань кожного класу: 1-4 класи об'єднуються узагальнюючою темою: «Дитина - родина -Україна», 5-8 класи - «Мій край - моя історія жива», 9-11 класи - «Моє життя є частиною життя моєї Батьківщини», і розкриваються через навчальну і позаурочну діяльність.

В початкових класах – це гурток «Українознавство», в 5-8 класах - факультатив «Історія і культура рідного краю», в 9-11 класах - гурток «Животоки».

На базі початкових класів створено «Козацьку Республіку» - самодіяльне дитяче об'єднання, яке будує свою роботу на принципах добровільності демократії і самоврядування.

Напрями роботи: вивчення історії козацтва; відродження і збереження народних традицій та обрядів, вивчення пісенного фольклору про козацтво.

Важливо, що готуючись до занять, учні самі проводять пошукову роботу. Вже зібрали і записали багато легенд, казок, пісень, оповідань від старожилів.

Діти не тільки застосовують теоретичні знання, але вміють практично намалювати писанку, вишити підніжжя, сплести вінок, приготувати 12 пісних страв на святий вечір, зробити своїми руками іграшку.

Завдяки українознавству учні дедалі глибше починають відчувати, що знання про рідний край, народ - це пізнання себе, свого родоводу, народної культури, історії.

Традиційними в школі стали свята: «Андріївські вечорниці», «В грудні ніч є чарівна» до Дня святого Миколая , «Різдвяні свята». Щороку учні нашої школи готують Різдвяний вертеп - театралізоване дійство, про народження Ісуса Христа. Цей звичай був впроваджений у нас в селі у 50-х роках, коли було переселено людей із західної України.

Готуючись до Великодня, пишемо писанки, готуємо інсценізації. З великим задоволенням ідуть до нас мами, тата, бабусі, дідусі на родинні свята: «Від родини йде життя людини», «Родина, родина від батька до сина», «Свято зустрічі трьох поколінь», «Із бабусиної скрині», «Осанна матері». Щороку проводяться виставки сімейної творчості «Таланти мої та моєї сім'ї».

Націю, звичайно, визначають як цілісність поколінь минулих, сучасних і майбутніх. Таку цілісність підтримують передусім традиції та звичаї. Завдяки їм зберігається все те, що створює обличчя народу, що відрізняє його від інших.

Ми впевнені, що завжди пам'ятатимемо слова :

«З роду в рід кладе життя мости,

Без коріння саду не цвісти,

Без стремління човен не пливе,

Без коріння сохне все живе».

Кiлькiсть переглядiв: 792

Коментарi