• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Файловий архів

Звіт директора НВК за 2019-2020 н.р.

Сьогодні освіта вже не підготовка до життя, а спосіб життя. Завдання школи полягає у формуванні глобальної компетентності учня, необхідної кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності. Глобально компетентні люди мають застосовувати такі якості, характеристики і здібності, щоб не лише вивчати навколишній світ, а й жити в ньому. Педагогам, щоб допомогти учням стати глобально компетентними, потрібно не тільки розвивати ці якості у собі, а й шукати способи їх розвитку в учнів.

Потужну державу і конкурентну економіку забезпечить згуртована спільнота творчих людей, відповідальних громадян, активних і підприємливих. Саме таких повинна готувати середня школа України. У школі формується особистість, її громадянська позиція та моральні якості. Тут вирішується, чи людина захоче і чи зможе навчатися впродовж життя.

У 2019-2020 навчальному році робота НВК була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти, Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», реалізацію державних, регіональних та міських програм у галузі освіти,інших чинних законодавчих та нормативних документів.

Заклад освіти здійснював свою діяльність відповідно до Статуту.

Головною метою навчального закладу є різнобічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадянської активності, тобто новий випускник.

Усі педагоги НВК добре знають і успішно реалізують на уроках основні ідеї навчальних програм, творчо використовують методичні листи про викладання основ наук, рекомендації щодо розвитку умінь і навичок школярів.

Мета і завдання колективу обумовлені проблемною темою НВК «Створення оптимальних умов для формування ключових компетентностей особистості шляхом впровадження інноваційних освітніх технологій засобами краєзнавства». Вся діяльність педагогічного колективу була спрямована на впровадження у практику роботи інноваційних технологій, різноманітних методів і прийомів навчальної і виховної діяльності, які б сприяли формуванню життєво важливих компетентностей учнів.

Щороку складається та реалізується план роботи з кадрами. Це теоретичні заняття, круглі столи, психолого-педагогічні семінари, тренінги, творчі звіти.

З учителями проводяться заходи з вивчення нормативних документів.Педагоги активно залучаються до процесів керівництва навчально-виховним процесом, беруть участь у перевірках різного рівня, підготовці до засідань педагогічних рад, складанні документів, звітності.

І. Організація освітнього процесу


1.1. Кадрова політика закладу спрямована на:

* реалізацію основних напрямків модернізації системи освіти;

* розвиток та вдосконалення творчого потенціалу педагогічних працівників;

* вдосконалення нормативно-правової бази професійної діяльності освітян;

* оволодіння педагогічними працівниками сучасними інформаційними технологіями;

* періодичне оновлення і взаємоузгодження змісту підготовки, перепідготовки та підвищеннякваліфікації педагогічних кадрів;

* поліпшення системи стимулювання професійного зростання педагогічних і науково-педагогічних працівників, можливість вивчення іноземних мов.

1.1.1. Укомплектованість педагогічними кадрами, умотивованість їх розстановки

У НВК на початок 2019-2020н.р. нараховувалося 18 педагогічних працівників та 2 вихователя ДНЗ, що становить 100% від потреби.

Склад педагогічних працівників за останні роки:

2017-2018р.р. –18 учителів (з них 1 вихователь ГПД); ДП - 2 вихователя , 1 помічник вихователя;

2018-2019р.р. –18 учителів (з них 1 вихователь ГПД, 1 асистент учителя); ДП - 2 вихователя , 1 помічник вихователя;

2019-2020р.р. –18 учителів (з них 1 вихователь ГПД); ДП - 2 вихователя, 1 помічник вихователя.

Якісний склад учителів за віком

№ з/п

Навчальний рік

До 30років

31-40 років

41-50років

Понад

50 років

1

2017-2018

-

7

8

5

2

2018-2019

-

6

9

5

3

2019-2020

-

5

8

7

Віковий склад учителів характеризує збільшення педагогів, які мають понад 40 років.

Якісний склад вчителів за педагогічним стажем

Кількість педпрацівників

Навчальний рік

2017-2018

2018-2019

2019-2020

До 3 років

1

0

0

3 – 10 років

1

2

1

11- 20 років

5

4

6

Понад 20 років

13

14

13

Всього

20

20

20

Відомості про вчителів-пенсіонерів

Кількість педпрацівників

Навчальний рік

2017-2018

2018-2019

2019-2020

55років

-

-

-

55-60років

-

-

-

Понад 60 років

-

-

-

Відомості про молодих спеціалістів

Навчальний рік

2017-2018

2018-2019

2019-2020

-

-

-

Аналіз плинності педагогічних кадрів

Навчальний рік

Звільнено

Призначено

Виключено зі списків у зв’язку зі смертю

1

2017-2018

1(Авраменко О.Г.)

-

-

2

2018-2019

1(Авраменко С.В.)

1(Авраменко С.В.)

-

3

2019-2020

-

1(Авраменко О.Г.)

-

Забезпеченість освітнього процесу здійснюється за рахунок штатних працівників. При розстановці кадрів враховується педагогічний досвід, кваліфікація вчителя, наступність у роботі.

Позитивні тенденції:

ü стабільність кадрового складу;

ü низька плинність кадрів;

ü наявність фахової підготовки у всіх працівників.

Негативні:

· зменшення навантаження у зв’язку із скороченням кількості дітей;

· «старіння» педколективу.

1.1.2 Освітній рівень педагогічних працівників

На 01.09.2019року із 20 педпрацівників :

- мають вищу педагогічну освіту – 20(100%)

3 них мають

Навчальний рік

Всього

педагогічних

працівників

Повну вищу педагогічну освіту

%

Базову вищу педагогічну освіту

%

Навчаються заочно

2017-2018

20

20

100

-

-

-

2018-2019

20

20

100

-

-

-

2019-2020

20

20

100

-

-

-

1.1.3 Організація атестації педагогічних працівників

Атестація педагогічних працівниківпроводилася відповідно до ст.50 Закону України «Про освіту», вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників України (із змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011р. №1473), змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН України від 08.08.2013р. №1135 та планом заходів НВК з її проведення з метою стимулювання діяльності педагогічних працівників щодо підвищення кваліфікації, професіоналізму, розвитку творчої ініціативи.

Черговій атестації у 2019-2020н.р. підлягали: заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель біології Бунчук О.М. (спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії), педагог-організатор Ридош Л.В.(спеціаліст першої кваліфікаційної категорії), вчитель початкових класів Йосипенко О.П. (спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель),вчитель музичного мистецтва Авраменко О.Г.(спеціаліст першої кваліфікаційної категорії), вчитель англійської мови Гончар Л.М.(спеціаліст другої кваліфікаційної категорії), вихователь ЗДО Вакіш І.А.(спеціаліст).

Аналіз стану наслідків роботи свідчить про те, що адміністрація НВК, методична рада та атестаційна комісія тісно співпрацюють, розв’язуючи поставлені завдання:

· вивчення професійних якостей вчителя, рівня їх загальної культури;

· врахування потенційних можливостей вчителів до вимог сучасної педагогіки, дидактики та психології;

· максимальне використання мотиваційної та стимулюючої функції атестації;

· створення умов для виявлення, вивчення, узагальнення та впровадження передового педагогічного досвіду;

· підвищення рівня самоосвітньої діяльності.

У навчально-виховному комплексі атестація будувалася на принципах демократичності, доброзичливості, принциповості, взаємоповаги та гласності. З цією метою був оформлений стенд «Атестація педагогічних працівників», в якому розміщена вся необхідна інформація, проведені наради, методичні тижні. Своєчасне ознайомлення педагогів із Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, з графіками атестації, планом роботи атестаційної комісії, роз’яснення членам педагогічного колективу основних атестаційних умов і вимог сприяли виробленню позитивної громадської думки щодо атестації, запобігли можливим конфліктам.

У колективі створені умови безперервного розвитку творчого потенціалу вчителів, підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, їх самоосвітньої діяльності, участі в інноваційній діяльності, творчому пошуку. Забезпечено безперервну освіту педагогічних працівників шляхом участі в шкільних, районних методичних заходах, засіданнях методичних об’єднань, шляхом самоосвіти, підвищення кваліфікації на базі МОІППО.

Атестаційною комісією оцінювалась діяльність педагогічних працівників з огляду на рівень теоретичної, методичної та професійної компетентності, глибина і якість навчальних досягнень учнів, використання педагогом оптимальних форм і методів на уроках та в позакласній роботі, методична активність педпрацівників, керівництво науковою роботою школярів, підготовка переможців і призерів районних та обласних олімпіад, участь у роботі методичних об'єднань і заходів, робота вчителя як класного керівника. Акцентувалася увага не тільки на певному освітньому рівні вчителя, а й здатності ним творчо використовувати набутий досвід у практичній діяльності.

Учителями, що атестувалися у поточному навчальному році на високому методичному рівні проведено уроки, заняття у дошкільному підрозділі, позакласні заходи, а Ридош Л.В. виховні заходи. Це свідчить, про те, що вчителі володіють технологіями творчої педагогічної діяльності з урахуванням особливостей навчального матеріалу і здібностей учнів, впроваджують передовий педагогічний досвід, формують в учнів навички самостійно здобувати знання й застосовувати їх на практиці, уміють лаконічно й образно подати матеріал, аргументувати свою позицію і володіють ораторським мистецтвом, вміють продукувати оригінальні інноваційні ідеї, застосовувати нестандартні форми проведення уроку.Уроки та позакласні заходи проводились з використанням ІКТ.

У ході проведення атестації учителі на засіданні педради – свята «Серця об’єднані любов’ю», презентували творчі звіти у вигляді проектів-презентацій з науково – методичних проблем, над якими вони працюють.

Бунчук О.М., Йосипенко О.П., Ридош Л.В., які атестувалися на «спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії» та педагогічні звання, презентували досвід своєї роботи на засіданні січневих районних методичних об’єднань.

За результатами атестації 2019-2020н.р.:

- присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» Ридош Людмилі Василівні, педагогу-організатору;

- присвоїно звання «старший учитель» Бунчук Оксані Миколаївні, вчителю біології;

- присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» Гончар Ларисі Миколаївні, вчителю англійської мови;

- продовжено на 5 років строк дії кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» педагогічним працівникам, яких за результатами атестації визнано такими, що відповідають раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії»:Бунчук Оксані Миколаївні, вчителю біології; Йосипенко Оксані Петрівні, вчителю початкових класів;

- продовжено на 5 років строк дії педагогічного звання «старший учитель» педагогічному працівнику, якого за результатами атестації визнано таким, що відповідає раніше присвоєному педагогічному званню «старший учитель» Йосипенко Оксані Петрівні, вчителю початкових класів;

- продовжено на 5 років строк дії кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії» педагогічному працівнику, якого за результатами атестації визнано таким, що відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії» Авраменку Олександру Георгійовичу, вчителю музики;

- продовжено на 5 років строк дії 11 тарифного розряду, педагогічному працівнику, якого за результатами атестації визнано такою, що відповідає раніше присвоєному 11 тарифному розряду Вакіш Ірині Анатоліївні;

- вважати за результатами атестації такою, що відповідає займаній посаді, заступника навчального закладу Бунчук Оксану Миколаївну, заступника директора з навчально-виховної роботи.

Таким чином, ґрунтовна робота атестаційної комісій, зміст управлінських заходів та система оцінки рівня педагогічної діяльності вчителів дали змогу пройти атестацію без зайвих психологічних перевантажень та стресових ситуацій. До районної атестаційної комісії з апеляцією на рішення атестаційної комісії НВК не звернувся жоден учитель.

Результати атестації педагогічних працівників

з/п

Навчаль

ний рік

Атестувалось

вчите

лів

Вища

кеатего

рія

І категорія

ІІ

категорія

Звання «Старший учитель»

Учитель-методист

спеціаліст

пр

п

пр

п

пр

п

пр

п

1

2019-2020

5

1

1

1

1

-

-

1

-

-

1

Рівень педагогічної майстерності вчителя

№ з/п

Навчальний

рік

Вища

категорія

І

категорія

ІІ

категорія

Спеціаліст

Старший учитель

Учитель-методист

1

2017-2018

12

5

1

2

4

2

2

2018-2019

13

3

1

1

5

2

3

2019-2020

13

5

-

2

6

2

Позитивні тенденції:

ü якісне зростання майстерності вчителя;

ü стимулювання творчої діяльності.

Негативні:

· недостатнє матеріальне і моральне стимулювання.

1.1.4. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників

Однією з пріоритетних на сучасному етапі є про­блема підвищення професійного рівня вчителя через його самоосвіту. Тому основне завдання методичної служби полягало в тому, щоб включити вчителів у про­цес вдосконалення кваліфікації. Учителі мали мож­ливість підвищити свою фахову майстерність на кур­сах підвищення кваліфікації педагогічних працівни­ків у м. Миколаєві в МОІППО׃

Установи, де проводились курси,

дата

Номер

Форма

Тама

ПІП учителя

Годи

ни

МОІППО

22.11-24.11.19

Сертифікат

ПК №31193118/1157-19к

Керівників ЗЗСО, філологічний для роботи в умовах НУШ

Рудніцька Т.М.

30год./1 кредитЄКТС

МОІППО 20.09-22.09.19

Сертифікат

ПК №31193118/714-19к

Керівників ЗЗСО для роботи в умовах НУШ

Рудніцька Т.М.

30год./1 кредитЄКТС

МОІППО 11.11-15.11.19

Сертифікат

ПК №31193118/ Т1505-19

Педагогів-організаторів

Ридош Л.В.

40год./2 кредитЄКТС

МОІППО 11.11-15.11.19

Сертифікат

ПК №31193118/ Т1464-19

Вч.української мови і літератури

Снєгова І.В.

40год./2 кредитЄКТС

МОІППО 18.02-20.02.20

Сертифікат

ПК №31193118/ Т1505-19

Вч.української мови і літератури

Ковтун Г.М.

30год./1,5 кредитЄКТС

МОІППО 22.11.19

Сертифікат

ПК №31193118/ НМЗ 1800-19

Школа зростання фахової майстерності педагога «Розвязування олімпіадних задач»

Предчук Н.М.

10год./0,3 кредитЄКТС

МОІППО 18.10.19-20.10.19

Сертифікат

ПК №31193118/ 1391-19інф

Вчителів, що викладають інформатику в початковій школі

Предчук Н.М.

30год./1 кредитЄКТС

МОІППО 20.10.19

Свідоцтво

ПК №31193118/ 4912-19

Вчителів інформатики, які викладають у початковій школі

Предчук Н.М.

150 год.

МОІППО 18.02-20.02.20

Сертифікат

ПК №31193118/ Т 390-19

Вч.математики

Свідерко А.В.

30год./1,5 кредитЄКТС

МОІППО 11.12.19

Сертифікат

ПК №31193118/ М 3454-19

Просвітницька робота в ЗЗСО з питань безпеки

Свідерко А.В.

10год./0,5 кредитЄКТС

МОІППО 23.09.19-27.09.19

Сертифікат

ПК №31193118/ Т 1045- 19

Вчителів трудового навчання

Габелюк А.Я.

10год./0,5 кредитЄКТС

МОІППО 18.02-20.02.20

Сертифікат

ПК №31193118/ Т 385-19

Вч.історії (перша,вища категорії)

Дмитрик В.Я.

30год./1,5 кредитЄКТС

МОІППО 22.11-24.11.19

Сертифікат

ПК №31193118/ 611-19М

Вч.мистецтва, які викладають у початковій школі

Авраменко О.Г.

30год./1,5 кредитЄКТС

МОІППО 29.10-31.10.19

Сертифікат

ПК №31193118/ 474-19ф

Вч. початкових класів «Викладання фізичної культури в НУШ»

Ридош К.В.

30год./1,5 кредитЄКТС

МОІППО 20.10.19

Свідоцтво

ПК №31193118/ 4663-19

Учителів початкових класів

Йосипенко О.П.

100 год.

МОІППО 18.11.-22.11.19

Сертифікат

ПК №31193118/ 1738-19

Вч. початкових класів зі спецкурсом «Навчальне співробітництво учнів в освітньому процесі початкової школи»

Йосипенко О.П.

40год./2 кредитЄКТС

МОІППО 24.01.20

Сертифікат

ПК №31193118/ 0185-2020

Вч. початкових класів, модуль «Ігрові технології в освітньому процесі початкової школи»

Йосипенко О.П.

10год./0,5кредитЄКТС

МОІППО 26.02.2020

Сертифікат

ПК №31193118/ 0753-2020

Вч. початкових класів , модуль «Формувальне оцінювання навчальних досягнень молодших школярів»

Геряк Л.В.

10год./0,5кредитЄКТС

МОІППО 08.09.19

Сертифікат

ПК №31193118/ 2022-19п

Вч. початкових

Владимирова Л.А.

6год

МОІППО 25.02.2020

Сертифікат

ПК №31193118/ 0753

Вч. початкових класів зі спецкурсом «Навчальне співробітництво учнів в освітньому процесі початкової школи»

Йосипенко О.П.

40год./2 кредитЄКТС

МОІППО 27.02.2020

Сертифікат

ПК №31193118/ 0753

Вч. початкових класів зі спецкурсом «Навчальне співробітництво учнів в освітньому процесі початкової школи»

Йосипенко О.П.

40год./2 кредитЄКТС

Для формування методологічної та теоретичної компетентності, поглиблення соціально-гуманітарних і психолого-педагогічних знань протягом 2019-2020 навчального року педагогічні працівники закладу успішно пройшли онлайн-курси на платформах онлайн-освіти EdEra та Prometheus, ТОВ «Всеосвіта», «На Урок»:

Установи, де проводились курси,

дата

Номер

Форма

Тама

ПІП учителя

Години

Всеосвіта

27.12.2019

Сертифікат

№ 1153

Вебінар

(дистанційно)

Лепбук як інструмент практичного та творчого навчання

Владимирова Л.А.

2

ТОВ «Видавничий дім «Освіта»

02.04.2020

Сертифікат

Науково-практична конференція

2-й вебінар:Рік математики в Україні. Результативна природничо-математична освіта в початковій школі

Владимирова Л.А.

2 год/ 0,06 кред.

ТОВ «Видавничий дім «Освіта»

Сертифікат

Вебінар

Як упровадити особистiсно-орiентовану модель освiти на уроках "Я дослiджую свiт".

Владимирова Л.А.

2 год/ 0,06 кред.

ТОВ «Видавничий дім «Освіта»

Сертифікат

(дистанційно)

Першi кроки у свiт читання: можливi труднощi та шляхи iх подолання.

Владимирова Л.А.

2 год/ 0,06 кред.

ТОВ «Освітній проект «На урок»

23.03.2020

Свідоцтво № В246-94693

Вебінар

(дистанційно)

«Викладання географії в умовах дистанційного навчання» за напрямами «ІКТ», «Предметне навчання»

Бунчук О.М.

2 год/ 0,06 кред.

ЄКТС

MCFR Цифрове видавництво

01.04.2020

Сертифікат

Вебінар

Як підготувати вчителя до сертиіфкації

Бунчук О.М.

1год.

ТОВ «Всеосвіта»

26.03.2020

Сертифікат EZ466426

Вебінар

Організація навчання та дозвілля під час карантину: корисні матеріали на допомогу педагогу

Свідерко А.В.

2 год/ 0,06 кред.

ЄКТС

ТОВ «Всеосвіта»

30.03.2020

Сертифікат WV104570

Вебінар

Використання онлайн-тестів для організації дистанційного навчання в умовах карантину

Свідерко А.В.

2 год / 0,06 кред.

ЄКТС

ТОВ «Всеосвіта» 07.04.2020

Сертифікат QH474185

Вебінар

Математична грамотність. PISA – 2018

Свідерко А.В.

2 год / 0,06 кред.

ЄКТС

ТОВ «Всеосвіта» 12.04.2020

Сертифікат LK990601

Вебінар

Проєктна діяльність в освітньому процесі. З чого розпочати?

Свідерко А.В.

2 год / 0,06 кред.

ЄКТС

ТОВ «Всеосвіта» 14.04.2020

Сертифікат ОЕ179078

Вебінар

Підліткова депресія. Причини виникнення та алгоритми подолання.

Свідерко А.В.

2 год / 0,06 кред.

ЄКТС

ТОВ «На Урок» 21.04.2020

Свідоцтво№ В273-20234

Вебінар

Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках фізики.

Свідерко А.В.

2 год / 0,06 кред.

ЄКТС

Центр прогресивної освіти «Генезум» (Всеукраїнська конференція,друк тез) 18.05.2020

СертифікатТІ010121

Науково-практична конференція

Традиційні та інноваційні підходи у сфері вивчення фізики та математики

Свідерко А.В.

5 год / 0,10 кред.

ЄКТС

ГО «Смарт Освіта» та студія онлайн-освіти EdEra

17.05.2020

Сертифікат

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/ed-era/cert/acb92b374b59437894161f3a802f6e4f/valid.html

онлайн курси

Робота вчителів початкових класів з дітьми з особливими освітніми потребами

Вітренко О.М.

30 год

Prometheus, 18.05.2020

Сертифікат

https://courses.prometheus.org.ua:18090/cert/be443791fbb84347a43b0eab9be93df7

онлайн курси

Протидія та попередження булінгу ( цькування ) в закладах освіти.

Вітренко О.М.

80год.(2,6 кред. ЄКТС)

ТОВ «На Урок»

05.04.2020

Сертифікат № В230-2926

Вебінар

Мініпроєкти у виховній роботі вчителя

Вітренко О.М.

2 год / 0,06 кред. ЄКТС

ТОВ «Всеосвіта» 14.05.2020

Сертифікат № NS829662

Вебінар

Як обрати стиль спілкування з дитиною в умовах сьогодення. Прийоми ефективної взаємодії

Вітренко О.М.

2 год / 0,06 кред.

ЄКТС

Міністерством освіти і науки України,

студією онлайн-освіти EdEra

29.03.2020

Сертифікат

Онлайн-курс

Нова українська

школа : для вчителів початкової школи

Вітренко О.М.

60 год.

Видавничий світ «Освіта»

26.03.2020р

Сертифікат

Вебінар

Рік математики в Україні. Результативна

природничо-математична освіта у

початковій школі

Геряк Л.В.

-

Проекту EdEra

Сертифікат https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/ed-era/cert/1d1936b85b7b4a50b5ab96d19cbebd38/valid.html

Онлайн курси

Курс розроблений ГО «Студена» та студією онлайн-освіти EdEra в рамках Програми сприяння

громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного

розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Геряк Л.В.

32год.

ТОВ «Всеосвіта» 06.05.2020

Сертифікат

Вебінар (дистанційно)

Геймифікація в освіті, ігрові рішення як засіб розвитку учасників освітнього процесу

Вітренко О.М.

2 год / 0,06 кредитів ЄКТС

Інтерактивна школа творчого вчителя

(осіння сесія 2019-2020)

Сертифікат

Вебінар

1. Використання елементів інтегрованого навчання на уроках.

2. Компютерна підтримка викладання курсу «Я досліджую світ».

3. Методика формування в першокласників суті арифметичних дій додавання та віднімання.

4. Техніки формування іншомовної мовленнєвої компетентності молодших школярів в умовах НУШ

5. Особливості втілення внутрішньо-міжпредметної інтеграції на уроках Навчання грамоти.

6. Методика формування обчислювальних навичок додавання та віднімання з переходом через розряд в межах 20.

7. Особливості формування читацької компетентності здобувачів початкової освіти шляхом інтеграції мови та літературного читання.

8. Дослідницька лабораторія у вашому класі: перший крок учнів до пізнання світу.

9. Принцип інтегрованого навчання з англійської мови.

10. Урок інтегрованого курсу «Українська мова, Я досліджую світ. 2 клас». Особливості проведення і планування.

Йосипенко О.П.

11 год.

ТОВ «Всеосвіта» 02.04.2020

Сертифікат

Вебінар (дистанційно)

Розвиток соціальних навичок у дітей: ігри та вправи

Вітренко О.М.

2 год / 0,06 кредитів ЄКТС

Позитивні тенденції:

ü практична спрямованість та предметна орієнтація курсової перепідготовки;

ü зростання можливостей самопідготовки засобами інформаційних технологій.

Негативні:

· доступ до фахової навчально-методичної літератури потребує значних матеріальних затрат.

1.1.5. Науково-методична, дослідницька робота педагогічних працівників

Адміністрація і педагогічний колектив значну увагу приділяв підвищенню науково – методичного рівня шляхом участі у конференціях, семінарах, виставках.

Участь педагогічних працівників у методичній роботі районного, обласного,всеукраїнського рівнів

Дата

Рівень

Назва творчих, проблемних, динамічних груп, майстер-класів, семінарів, конференцій, журі, конкурсів, олімпіад, турнірів тощо

Форма участі (керівник, виступаючий, слухач, участь у розробці матеріалів)

ПІП учителя

24.09.19

Обласний

Інструктивно-консультаційний семінар «Імплентація основних положень Постанови КМ України від 21.08.2019р. №800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників»;

«Особливості організації звірки керівних та педагогічних кадрів у 2019н.р.»

слухач

Рудніцька Т.М., Бунчук О.М.

08.09.19, 22.09.19

Районний

Тренінгові заняття за методикою LEGO Foundation

учасник

Владимирова Л.А.

24.10.19

Районний

Регіональний семінар «Формуємо систему забезпечення якості освітньої діяльності»

слухач

Бунчук О.М.

19.11.19

Обласний

Семінар «Результати реалізації проекту «Громаді – ініціатива молодих»

слухач

06.11.19

Районний

Семінар-практикум «Мистецтво управління сучасним дошкільним навчальним закладом»

слухач

Парійчук Т.В.

13.11.19

Обласний

Міжрайонний семінар «Наступність дошкільної та початкової освіти на засадах ідей і положень Концепції НУШ

слухач

19.11.19

Обласний

Семінар «Освіта на основі розвитку життєвих навичок: особливості та перспективи впровадження»

слухач

Габелюк А.Я.

Травень 2020

Всеукраїнська науково-практична конференція «Традиційні та інноваційні підходи у сфері викладання фізики та математики»

участь у розробці матеріалів

27.02.2020

Обласний

Семінар «Позашкільна освіта для збалансованого розвитку»

Участь очна

19.11.19

Районний

Перший тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» (ном. «Початкові класи»)

Член журі

Геряк Л.В.

З метою створення освітнього середовища, використання дистанційних технологій в традиційних формах: очній, заочній тощо вчителі нашого закладу беруть участь у професійних конкурсах.

Дата

Назва конкурсу

Результат

ПІП учителя

2019

Всеукраїнський Інтернет конкурс «Учитель року – 2019» (Науковий керівник номінація «ФІЗИКА І АСТРОНОМІЯ»)

Диплом лауреата

Свідерко А.В.

червень 2019

Всеукраїнський конкурс на найкращого вчителя-предметника в проекті ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація»

5 місце

жовтень 2019

Всеукраїнський Конкурс “Кращий STEM-урок”

учасник

січень 2020

Всеукраїнський Інтернет конкурс «Учитель року – 2020» (Науковий керівник номінація «ФІЗИКА І АСТРОНОМІЯ»)

Диплом лауреата

січень 2020

VIІІ Всеукраїнський конкурс «Творчий учитель – обдарований учень 2020»

Сертифікат лауреата

Головним показником творчої діяльності педагога є наявність педагогічних знахідок, ідей, досвіду. Випробуванням фахової майстерності, що засвідчує яскраві особистості в освіті, є конкурс «Учитель року». Нажаль цього року жоден учитель закладу не брав участі у даному конкурсі.

Протягом року проводилася певна робота щодо поширення досвіду роботи вчителів, оприлюднення результатів професійної діяльності педагогів закладу шляхом друку матеріалів у фахових виданнях, розміщення електронних публікацій на освітніх сайтах.

Дата

Заклад, який здійснив публікацію

Свідоцтво

Назва публікації

ПІП вчителя

18.02.2020

ТОВ «Всеосвіта»

ІТ 114997

Свято «День зустрічі птахів»

Вітренко О.М.

01.09.2020

ТОВ «Всеосвіта»

JH 635422

Конспект уроку «Будова рослинної і тваринної клітини»

Бунчук О.М.

18.05.2020

Центр прогресивної освіти «Генезум»

ТІ010121

Тези конференції з теми «Традиційні та інноваційні підходи у сфері вивчення фізики та математики»

Свідерко А.В.

01.06.2020

ТОВ «На урок»

ДБ-2006189526

Визначення стану хвої сосни звичайної для оцінки забрудненості атмосфери прилеглих територій сіл Павлівка та Василівка

Габелюк А.Я.

11.06.2020

ТОВ «Всеосвіта»

DR805105

Інтегрований урок з навчання грамоти та Я досліджую світ

Владимирова Л.А.

Червень 2020

Науково-популярний природничий журнал для дітей «Колосок»

Будинок майбутнього

Свідерко А.В.

Негативні тенденції:

· відсутність авторських програм, підручників чи посібників, створені педагогами школи.

1.1.6.Впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес

З 2004 рокушкола працює за напрямком вивчення історії та культури рідного краю, що проходить під девізом:

«Люби свій край, всю душу солов'їну і серця жар йому віддай».

Основна мета роботи залучення учнів до вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого народу, формування творчої особистості.

Головні завдання:

¨ Створити умови для формування національної свідомості, визнання духовної єдності поколінь та культурної спадщини, усвідомлення належності до рідної землі, народу,

виховання почуття патріотизму, відданості у служінні Батьківщині.

¨ Знати народ - знати його історію, духовну культуру, усну народну творчість, звичаї, традиції та обряди, народний календар, сучасне життя.

¨ Готувати покоління до самостійного життєвого вибору, шляху та перспектив майбутнього, пізнання й самопізнання, творення й самотворення особистості, схильної й спроможної бути в гармонії з іншими людьми, з довкіллям.

Педагогічний колектив Павлівського НВК свою діяльністьспрямовує на розвиток високоосвіченої, соціально активної й національно свідомої особистості,яка наділена глибокою громадянськоювідповідальністю, високими духовними цінностями, що здатні до самоосвіти і самовдосконалення.

Кожен учитель розуміє, що без оволодіння в школі культурою свого народу, пізнання його самобутнього національного обличчя, практичного продовження культурно-історичних традицій, звичаїв, обрядів не можна і говорити про успіх перебудови навчально-виховного процессу.

Під час викладання предметів з використанням краєзнавчого матеріалу здійснюється зв'язок між поколіннями, з життям та працею людей. Це сприяє покращенню рівня знань і вихованості, поглибленню історичної пам'яті про минуле і сучасне рідного краю, осмисленню її ролі на тлі європейської і світової культури, прилученню підростаючого покоління до духовної та історичної скарбниці свого народу.

У школі створена система роботи, в якій передбачена єдність урочної та позаурочної діяльності засобами краєзнавства.

Пріоритетними напрямками діяльності педколективу є впровадження інноваційних технологій у освітній процес. Дане питання на постійному контролі адміністрації закладу, досліджується на засіданнях шкільних методичних об’єднаннях вчителів, теоретичних та практичних семінарах, засіданнях творчої групи вчителів.

Особлива увага в НВК приділялася інноваціям, що спрямовані на розвиток особистісно-зорієнтованого навчання, впровадження комунікаційно-інформаційних технологій та інтерактивних методів навчання, національного й морального виховання учнів.

Інноваційні, інтерактивні, комунікаційні технології використовують практично більшість педагогів закладу як безумовний атрибут сучасної освіти.

1.1.7. Організація методичної роботи та її результативність

У сучасних умовах модернізації національної освіти значну роль відіграє система методичної роботи, головною метою якої є не лише надання методичної допомоги педагогічним кадрам у розвитку їх професійної майстерності, але і активізація творчого потенціалу кожного педагога.

У 2019-2020н.р. методична робота у НВК здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту»,Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, (наказ МОН України від 16.04.2018 №377), Концепції «Нової української школи», нових Державних стандартів початкової, базової, загальної середньої освіти, наказу Павлівського НВК від 02.09.2019року № 46 «Про організацію методичної роботи з педагогічними працівниками НВК у 2019/2020 навчальному році», річного плану роботи навчально-виховного комплексу та на основі аналізу професійних потреб та інтересів педагогічних кадрів, рівня їхньої компетентності, з метою реалізації актуальних питань розвитку і вдосконалення професійної майстерності педагогів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та рівня психологічної підготовки; вдосконалення організації навчання та виховання дітей; приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами на засадах наступності, перспективності та спадкоємності в роботі всіх освітніх ланок.

Методична робота Павлівського НВК– це заснована на досягненнях науки та передового досвіду система аналітичної, організаційної, діагностичної, пошукової, дослідницької, науково-практичної, інформаційної діяльності з метою удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників та підвищення ефективності освітнього процесу.

Головні завдання методичної роботи в 2019/2020 н. р. полягали в:

ü здійсненні заходів щодо впровадження нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, Державного стандарту початкової загальної освіти;

ü впровадженні елементів сучасних педагогічних технологій, спрямованих на розвиток особистості учня;

ü забезпеченні кожній дитині рівного доступу до якісної освіти;

ü формуванні у педагогічних працівників стабільного інтересу до актуальних проблем психолого-педагогічної науки, прогресивного досвіду, збільшення кількості вчителів, які беруть участь у масових формах методичної роботи, науково-дослідницькій роботі;

ü розвитку соціальної активності вчителів, рівня загальної і педагогічної культури;

ü забезпеченні високої інформаційної насиченості змісту науково-методичної роботи, її відповідності поставленій меті та завданням;

ü використанні оптимальних форм і методів методичної роботи з педагогічними кадрами, адекватних сучасним цілям і змісту науково-методичної роботи;

ü створенні умов для підвищення професійного рівня педагогів і рівня інформаційної компетенції;

ü забезпеченні якісного моніторингу рівня навчальних досягнень учнів НВК, науково-методичного супроводу олімпіад, конкурсів, турнірів;

ü залученні обдарованих дітей до науково-дослідницької діяльності.

У закладі вироблена система навчально-методичної діяльності, спрямованої на реалізацію освітнього кредо: через співпрацю педагога та учня, високий рівень духовної культури спілкування – до пізнання навколишнього світу в усій його гармонії.

Відповідно наказів по НВК №26-г від 12.03.2020р. «Про тимчасове призупинення освітнього процесу», № 27-г від 12.03.2020р. «Про запровадження дистанційної роботи на період карантину», № 30-г від 17.03.2020р. «Про організаційні заходи для запобігання пошерення короно вірусу Covid-19», № 31-г від 30.03.2020р. «Про внесення змін до наказу №26-г від 12.03.2020р.», №32-г від 06.04.2020р. «Про внесення змін до наказу №26-г від 12.03.2020р.», №37-г від 23.04.2020р. «Про внесення змін до наказу №26-г від 12.03.2020р.», № 40-г від 08.05.2020р. «Про внесення змін до наказу №26-г від 12.03.2020р.», №43-г від 22.05.2020р. «Про внесення змін до наказу №26-г від 12.03.2020р.», учні, педагогічні працівники з 12.03.2020року були переведені на дистанційну форму навчання. Адміністрація, вчителі з самого початку дистанційного навчання активно долучилися до опанування та втілення освітнього процесу за допомогою різних методів. Так, для педагогічних працівників було створено групу «Вчителі Павлівського НВК» у Viber за допомогою якої велася активна методична робота, щодо надання роз’яснень, рекомендацій ведення дистанційного навчання.

Крім проведення уроків, учителя здійснюювали й іншу організаційну та методичну діяльність. Зокрема, педагоги мали індивідуальний план самоосвіти на період карантину. Вчителі не тільки навчали, а ще й навчалися самі: вивчали освітні платформи для роботи з дітьми в умовах карантину, проходили он-лайн курси, конференції та вебінари.

Незважаючи на тривалий карантинний період у 2019/2020н.р. педагогічний колектив працював над впровадженням науково-методичної проблеми «Створення оптимальних умов для формування ключових компетентностей особистості шляхом впровадження інноваційних освітніх технологій засобами краєзнавства».

Зміст роботи полягав в психологічному, організаційному, науково-методичному й матеріально-технічному забезпеченні умов переходу до реалізації науково-методичної проблеми, опануванні навичками впровадження нових педагогічних технологій освітньої діяльності, вивченні рівня навичок досягнень учнів, їх вихованості, розвитку. З цією метою заступником з навчально-виховної роботи були проведені такі колективні форми роботи:

семінар-практикум«Ведення шкільної документації відповідно до нормативних вимог» (вересень);

семінар«Система забезпечення якості освіти: інституційна розбудова»(жовтень);

тренінг«Педагогічний такт учителя» (лютий);

педагогічні ради: «Модель сучасного вчителя як конкурентоспроможного фахівця, який впроваджує методики розвитку основних життєвих компетентностей учнів в умовах НУШ» (листопад), педрада-свято «Серця об’єднані любов'ю»(січень).

Але педагогічні заходи (пед. рада «Виховання дітей та учнівської молоді в умовах нових стандартів освіти» (березень), урок-тренінг «Покликання вчителя – покликання високе і благородне «Вчитель-знову вчитель» (травень), психолого-педагогічний семінар «Професійне здоровя педагога, як ресурс професійно-особистісного розвитку»(квітень) з об’єктивних причин не було проведено.

Для забезпечення систематичного і кваліфікованого керівництва методичною роботою у закладі затверджено склад методичної ради, до якої складу якої увійшли директор – Рудніцька Т.М., заступники директора – Бунчук О.М., Ридош Л.В., керівники МО – Ридош К.В., Габелюк А.Я., Снєгова І.В. Питання форм і методів роботи з обдарованими учнями, удосконалення освітнього процесу на основі сучасних технологій, взаємозв’язку класної і позакласної роботи як умови духовного зростання школяра, атестації педагогічних працівників, ролі методичних об'єднань у розвитку творчості вчителів та учнів, підвищення якості навчання обговорювалися на засіданнях методичної ради.

З педагогами закладу проведені інструктивно-методичні наради: «Методичні рекомендації щодо вивчення навчальних предметів у 2019-2020 н.р.», «Про організацію роботи з обдарованими учнями», «Урок – основна форма реалізації інноваційних технологій», «Мета і цілі оцінювання у сучасній школі».

Упродовж навчального року проводився постійний аналіз роботи вчителя: динаміка навчальних досягнень учнів, незалежне тестування навчальних досягнень учнів, рівень професійного росту (відкриті уроки, заходи, розробки методичних матеріалів, друковані праці, виступи тощо), застосування у роботі інноваційних технологій, створення ситуацій саморозвитку і самореалізації учнів, тощо. Моніторинг дав змогу проаналізувати роботу не тільки класних колективів загалом, але і досягнення кожного учня.

Стрижневу роль в реалізації методичних завдань, розробці та запровадженні прогресивних форм і методів навчання та виховання, проведенні систематичної групової та індивідуальної форм роботи з педагогічними кадрами, надано предметним методичним об'єднанням. Освітній процес у закладі організовували 4 методичних об'єднання: суспільно-гуманітарних дисциплін (кер.Снєгова І.В.), вчителів природничо-математичного циклу (кер.Габелюк А.Я.), вчителів початкових класів (кер.Ридош К.В.), класних керівників(кер.Ридош Л.В.). У визначений термін, до 20 вересня 2019 року, керівниками методоб’єднань оформлено відповідні папки, де наявні аналіз роботи за минулий навчальний рік, плани роботи на поточний рік, плани тематичних заходів, зберігаються доповіді та виступи членів методичних об'єднань, тематичні розробки, дидактичні матеріали, систематично відбуваються засідання, їх проведення оформлюються протокольно.Методичні об’єднання вивчали нормативні документи, обговорювали найважливіші розділи і теми нових програм та підручників, розглядали підсумки роботи НВК з різних питань, організовували відкриті уроки та виховні заходи, взаємовідвідування уроків та позаурочних заходів.

Проблемні теми, обрані членами ШМО для поглибленого опрацювання, в основному, витікають із загальної науково-методичної проблеми НВК, а проблемні теми учителів – переважно із теми МО.Слід зазначити, що теми, обрані ШМО для опрацювання, є актуальними, сформовані у відповідності до основної сучасної педагогічної концепції, витікають із загальної проблемної теми закладу і є цілісними (тобто кожна тема об’єднує як навчальну, так і виховну роботу в межах циклу предметів).

Протягом останніх років заклад ефективно працює над впровадженням інноваційних методик навчання та виховання на основі компетентнісного підходу, а саме технологій створення ситуації успіху, критичного мислення, інтерактивних технологій, методу проектів. Педагоги працюють над вирішенням проблем спрямованості освітнього процесу на використання інноваційних технологій, розвиток пізнавальної активності учнів, формування особистості учня, його життєвих та навчальних компетентностей, розвиток творчих здібностей, підготовка учнів до ДПА та ЗНО.

У своїй роботі вчителі використовували такі форми роботи як взаємовідвідування уроків, творчі звіти, консультації, поєднували групові та індивідуальні форми роботи.

Педагоги методичного об’єднаннясуспільно-гуманітарного циклу працювали над реалізацією науково-методичної проблеми «Формування соціальної компетентності на уроках суспільно-гуманітарного циклу». На засіданнях розглядались питання розвитку навичок самостійного орієнтування в інформаційному полі, проектування, створення та використання навчальних мультимедійних презентацій, створення віртуального середовища для вивчення іноземної мови. Вчителі української мови та літератури, зарубіжної літератури, історії на уроках створювали атмосферу духовності, національного патріотизму, розкривали учням високість помислів наших предків, глибинність традиційних вірувань.

Моніторинг навчальних досягнень учнів за рік

Предмет

Прізвище та ініціали учителя

2015-2016н.р.

2016-

2017н.р.

2017-2018н.р.

2018-2019н.р.

2019-2020н.р.

Українська мова

Рудніцька Т.М.

7

7

6,5

7,4

6,7

Ковтун Г.М.

7,4

7,4

7,3

6,9

6,9

Снєгова І.В.

6,5

6,3

7,2

7,2

7,0

Українська література

Рудніцька Т.М.

8

8,3

7,3

8,5

7,2

Ковтун Г.М.

7,4

7,6

7,5

7,2

7,2

Снєгова І.В.

7,5

6,8

7,5

7,9

7,7

Зарубіжна література

Снєгова І.В.

7,2

7,2

7

7,3

7,3

Англійська мова

Гончар Л.М.

7,2

7

6,8

7,5

7,4

Історія , правознавство

Дмитрик В.Я.

7,5

7,9

7,5

7,9

8,2

Музичне мистецтво, художня культура

Авраменко О.Г.

9,6

9,8

9,8

9,7

10,1

Образотворче мистецтво

Рудніцька Т.М.

9

8,6

8,7

9,1

8,8

Педагоги методичного об’єднанняприродничого-математичного циклу працювали над реалізацією науково-методичної проблеми «Компетентнісний підхід до забезпечення всебічного розвитку дитини шляхом впровадження інноваційних технологій на уроках природничо-математичного циклу»та над вдосконаленням форм і методів освітнього процесу. З метою підвищення ефективності навчальних занять, інтеграції предметних дисциплін, ознайомлення із методами створення ситуації успіху, використання цифрових технологій, підвищення мотивації для подальшого професійного зросту і впровадження інтерактивних та здоров’язберігаючих технологій проведено майстер-клас провели круглий стіл «Ситуативна задача як засіб формування універсальних навчальних можливостей учнів» та «Впровадження STEAM освіти».

Моніторинг навчальних досягнень учнів за рік

Предмет

Прізвище та ініціали учителя

2015-2016н.р.

2016-2017н.р

2017-2018н.р.

2018-2019н.р.

2019-2020н.р.

Математика

Свідерко А.В.

6,5

6,7

6,4

6,4

6,5

Предчук Н.М.

7,2

7,2

7,4

7,9

6,6

Фізика

Свідерко А.В.

6,9

7,4

7,0

7,2

7,0

Предчук Н.М.

7,1

6,9

6,6

6,8

6,8

Біологія

Ридош Л.В.

7,1

7,2

6,8

6,9

7,0

Габелюк А.Я.

7,6

6,3

6,3

8,6

8,2

Бунчук О.М.

7,2

7,2

7,4

7,2

7,6

Хімія

Габелюк А.Я.

6,9

6,9

6,8

7,1

7,1

Географія

Бунчук О.М.

7,3

7,3

7,1

7,2

7,2

Габелюк А.Я.

8,7

Природознавство

Ридош Л.В.

7,7

8

7,2

8,4

7,4

Трудове навчання

Потикайло С.М.

10

10

10

9,9

10,2

Габелюк А.Я.

9,6

Фізична культура

Предчук А.М.

9,3

9,3

8,8

9,1

9,2

Інформатика

Предчук Н.М.

9,1

9,5

9

10,3

9,3

Члени педагогічної майстерні вчителів початкових класів працювали над вирішенням проблеми «Використання інноваційних технологій на уроках в початковій школі». Вивчення, узагальнення та впровадження передового педагогічного досвіду проводилося шляхом проведення методичних тренінгу «НУШ-новий зміст освіти», практикуму «Системно-діяльнісний підхід як філософія освіти початкової школи. Мовно-літературна освітня галузь», «Педагогіка партнерства. Математична освітня галузь».

Моніторинг навчальних досягнень учнів за рік

Клас

Прізвище та ініціали учителя

2014-2015н.р.

2015-2016н.р.

2016-2017н.р.

2017-2018н.р.

2018-2019н.р.

2019-2020н.р.

2

Владимирова Л.А.

8,4

-

7,4

7,5

7,5

-

3

Геряк Л.В.

-

8,5

8,6

8,5

-

-

4

Йосипенко О.П.

8,2

8,4

8,0

-

8,1

7,9

1

Ридош К.В.

9,5

9,3

-

-

7,5

8,9

Робота МО класних керівників була спрямована на реалізацію проблеми «Створення умов для формування в учнів громадянської свідомості на основі єдності національних і загальнолюдських цінностей». З метою удосконалення навичок формування задоволення духовних потреб людини, свободи у виборі власних світоглядних позицій, механізмів саморегуляції та самовиховання класними керівниками проведено практичне заняття «Використання навчально-демонстраційних ігор у практиці роботи класного керівника», консультпункти «Організація виховання по напрямку «Ціннісне ставлення до суспільства та держави. Громадянське виховання».

Згідно з річним планом роботи відділу освіти Снігурівської районної державної адміністрації окремі вчителі НВК призначені керівниками районних методичних об’єднань. Зокрема, Габелюк А.Я. є керівником РМО учителів основ здоров'я, Ридош Л.В. – РМО ЗДВР, Предчук А.М. – РМО учителів Захисту Втчизни. Вказані педагоги з радістю діляться фаховими знаннями і досвідом зі своїми колегами в школі та районі.

Роль навчальнихкабінетівНВК у забезпеченні якості освіти важко переоцінити. Навчання буде успішним, якщо в учителя є можливість працювати у сучасному кабінеті, де оптимально поєднано використання всіх видів навчально-методичного забезпечення та технічного обладнання.

Систематичне використання дидактичних матеріалів активізує роботу учнів під час повторення навчального матеріалу, підготовки до семестрових, річних контрольних робіт, ДПА, ЗНО. Наявність у кабінеті різноманітного роздаткового матеріалу дозволяє вчителям забезпечити індивідуальний підхід, що сприяє якісному виконанню навчальних програм. Належну роботу на базі кабінету організовано завідуючими кабінетами фізики(Свідерко А.В.), хімії (Габелюк А.Я.), історії (Дмитрик В.Я.), інформатики (Предчук Н.М.), географії (Бунчук О.М., Ридош Л.В.), трудового навчання (Потикайло С.М., Рудніцька Т.М.), зарубіжної літератури (Снєгова І.В.), англійської мови (Гончар Л.М), української мови і літератури (Ковтун Г.М.).

У початкових класах кімнати також зазнали трансформації, оскільки одним із компонентів «Нової української школи» є створення сучасного освітнього середовища. Вчителі досить активно включилися в процес зміни середовищ у класних кімнатах. Завдячуючи матеріальній і творчій підтримці батьківської громади, облаштовано осередки розвитку і відпочинку; поповнено МТБ класів дидактичними розвиваючими іграми; дрібним спортивним інвентарем. Дизайн освітнього простору спрямувано на розвиток дитини і мотивації її до навчання.

Інформаційне забезпечення є важливою ланкою освітнього процесу будь-якого закладу. Цю роль традиційно виконує бібліотека навчального закладу - це не лише інформаційний центр, а й важливий елемент навчально-виховного процесу.

Посилену увагу бібліотекар Предчук І.В. приділяє інформаційно-бібліографічній роботі в обслуговуванні учнів, учителів, вихователів, інших співробітників НВК. Поєднуючи традиційні та інноваційні форми роботи, бібліотекар працює над тим, щоб заохотити учнів до читання, зацікавити книгою, стимулювати учнів до використання наявних у бібліотеці інформаційних ресурсів.

Сьогодні наявність у шкільній бібліотеці комп’ютерних технологій відкриває для дітей доступ до практично необмежаної кількості інформаційних джерел, як традиційних (книг, газет, журналів, довідкових видань) , так і нетрадиційних для бібліотеки ( відеоматеріалів, комп’ютерних програм) .

Отже, бібліотека НВК знаходиться на шляху становлення і перетворення в науково-інформаційний центр, де створюються умови, що сприяють формуванню інформаційної культури учнів, їх активності, підвищенню знань.

Тенденції розвитку сучасного суспільства, виражена спрямованість його на інформатизацію усіх галузей виробництва, суспільного і особистого життя, визначають необхідність усе більш широкого використання інформаційних технологій і в освітній галузі. У нашому закладі ці технології знаходять застосування в багатьох напрямках діяльності, оновлюється зміст освіти, впроваджуються нові форми спілкування: електронна пошта, участь у роботі інтернет-форумів, вебінарів та моніторингових досліджень. Заклад забезпечений комп’ютерами, навчальними програми, електронними засобами навчального призначення, розробленими вчителями та учнями НВК. Широко використовуються комп'ютери сучасних модифікацій і в управлінській діяльності. З розвитком глобальної мережі Internet заклад отримав необмежені можливості представити себе, свій колектив та його досягнення далеко за межами свого регіону. Інтернет дозволив вести спілкування між колегами-педагогами, батьками на сторінках веб-ресурсів, обмінюватися своїми надбаннями, вирішувати наболілі проблеми, тощо.

Використання програмних засобів в управлінській діяльності дозволяє мати достовірну інформацію про стан освітнього процесу в НВК та, як наслідок, більш глибоко зрозуміти сутність контролю в системі управління закладом. Використання програмного комплексу «Курс.Школа», який підтримує певний набір функцій, пов’язаних з управлінням навчальним закладом, має певну структуру даних, яка дозволяє забезпечити горизонтальний та вертикальний обмін даними в межах навчального закладу.

Проте дистанційна форма навчання в умовах карантину показала, що ряд педагогічних працівників неготові працювати з новими освітніми технологіями, зокрема – з цифровими. І в цьому немає вини вчителів, які готові навчатися так само, як і їхні учні. Питання у відсутності належних умов для якісного дистанційного навчання, відсутність єдиної електронної освітньої платформи, яка б в умовах дистанційної роботи могла рівномірно забезпечити навчання для всіх закладів освіти. Натомість вчителі були змушені самостійно шукати онлайн-інструменти для проведення занять.

Гарна школа починається з уроку. Від нього залежить усе: культура, доброзичливість у взаєминах між учнями, вчителями і батьками. Час вносить корективи в структуру й типологію уроку, в методи і засоби навчання, однак авторитет самого заняття настільки високий і міцний, що не підлягає сумнівам навіть найсміливіших критиків. Саме тому педагоги закладу звертаються нині до уроку як основної форми навчання зі спробою розглянути всю його багатогранність і багатоаспектність як єдину процесуальну систему.

Сучасний урок — це урок демократичного спрямування. Учителі проводять їх не так для учнів, як разом з ними, навчають не тільки словом, а й організованою справою.Більшість учителів НВК урізноманітнюють форми роботи так, щоб кожна дитина відчула необхідність своєї присутності на занятті, щоб у кожного учня виховати любов до свого предмета, бажання вчитися та самовиховуватися. Аналіз роботи свідчить, що за минулий навчальний рік значно підвищився науково-теоретичний та методичний рівень викладання навчальних предметів, посилилась увага до пошуків інтеграції предметів, модернізації форм, методів і засобів проведення уроку.

Карантин – складний період, який вимагає швидкого переналаштування та мобілізації тих ресурсів, які до цього часу не були повноцінно задіяні.Для учнів і батьків класними керівниками були створені групи класів у Viber для зворотнього зв’язку. Здобувачі освіти отримували завдання згідно розкладу уроків і календарного планування, рекомендації, необхідні посилання, коментарі, аудіо пояснення вчителів, які допомогали у опануванні навчального матеріалу. Виконані завдання учні фотографували та відправляли на перевірку вчителям у приватні повідомлення, на електронну пошту, Viber. Також учні проходили он-лайн тестування на платформах «На урок», «Всеосвіта», Google диску.

Але учителі не змогли проводити он-лайн уроки (платформа ZOOM та інші), оскільки спікнулися з рядом проблем:

- низька швидкість інтернету;

- відсутність у багатьох дітей електронних засобів;

- зв'язок учнів лише через батьків, які в денний період часто працювали;

- відсутність телепрограм українського телебачення.

Тому з учнями, у яких був відсутній зв'язок (5%), встановлювався особистий контакт з дотриманням епідеміологічних заходів (учителі задавали завдання у паперовому вигляді, залишаючи у приміщенні школи, а батьки забирали матеріали).

Отже, вчителі Павлівського НВК перебувають у постійному пошуку, а їх діяльність спрямована на легалізацію принципу гуманізації, який утверджує людину як найвищу соціальну цінність. Оскільки, сучасний урок — це перш за все урок, на якому створено реальні умови для інтелектуального, соціального, морального становлення особистості учня, що дозволяє досягти високих результатів у навчанні.

У сучасному закладі освіти на фоні згасання інтересу до навчання все більшого значення набувають форми й методи активізації пізнавальної діяльності школярів. Вони мають сприяти формуванню в учнів мотивації до навчання, створенню умов для активного самостійного набуття загальнонаукових та професійних знань, умінь і навичок, забезпечувати високий рівень активності в навчально-пізнавальній діяльності. Саме тому актуальним є питання активізації пізнавальної діяльності учнів НВК у позакласній роботі з навчальних дисциплін.

Протягом року проведено ряд позакласних заходів з предметів.

Висновки:

- ефективність управління методичною робо­тою, яку згідно з функціональними обов’язками здійснюють заступник директора з навчально-виховної роботи і методична рада, мотивацію в учнів щодо участі в конкурсах і олімпіадах, а у вчителів — прагнення до самовдосконалення удалося підняти й під­тримувати на достатньому рівні;

- у школі панує творча атмосфера.

Позитивні тенденції:

- методична робота ефективно впливає на підвищення професійного рівня педагогічного колективу;

- активізовано роботу із впровадження в прак­тику особистісно-орієнтованих та сучасних технологій.

Недоліки:

- недостатньо уваги приділялось роботі з обдарованими учнями, їх підготовці до участі в районних олімпіадах, в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН;

- педагоги залишаються інертними до висвітлення результатів роботи, методичних розробок на власних сайтах та сайті школи;

- членам методичної ради необхідно пожвавити видавничу діяльність.

- протягом навчального року не були проведені всі заплановані відкриті уроки, їх дати переносились.

Шляхи вирішення проблем:

- залучення учителів до участі в наукових і соціальних проектах;

-посилення уваги до формування методологіч­ної культури й нового професійного мислення вчи­телів через самонавчання.

1.1.8. Профорієнтаційна робота

Система роботи закладу з професійної орієнтації спрямована на обдуманий вибір професії та подальшого життєвого шляху учнів. Система профорієнтаційної роботи включає в себе спільну діяльність класного керівника, педагога-організатора, громадських організацій. Існують тісні зв’язки НВК з професійно-технічними ліцеєм, а також ВНЗ області (Миколаївський аграрний університет, Херсонський економіко-правовий коледж). У закладі є куточок профорієнтації, інформаційні стенди «Служба зайнятості – випускникам шкіл», «Орієнтуємо на професію».

Відповідно до допрофільної освіти наповнюється варіативна складова навчального

плану:

Варіативна складова

2017-2018

2018-2019

2019-2020

Основи християнської етики

2-4кл

3-4кл

3-4кл

Українознавство

5-6кл

5-6кл

5-6кл

Громадянська освіта

-

-

-

Цікаві постаті України

10кл

-

-

Екологія рослин

-

8

-

Спецкурси формують загальну культуру учнів, завдяки чому вони можуть швидше адаптуватися в умовах ринкової економіки, отримати інформацію про професії та сприяють навчанню школярів компетентно приймати рішення, обговорювати й оцінювати отримані результати, працювати індивідуально та вгрупі.

1.2 Матеріально-технічна та навчально-методична база

1.2.1 Загальний стан будівель та приміщень навчального закладу

Головний корпус будівлі школи введений в експлуатацію в 1977 році. Загальна площа всіх приміщень 2500м2, в т.ч. класних кімнат 714,33 м2. Всього у школі 14 класних кімнат, в т.ч. навчальні кабінети – фізики, інформатики, зарубіжної літератури, історії, хімії, трудового навчання. Також є кабінет директора, ЗДНВР, ЗДВР, методичний кабінет, музей, спортивна зала, бібліотека, ресурсна кімната,спортивні майданчики, їдальня на 90 місць, навчально-дослідна ділянка, водогін, опалення (вугільна котельня), внутрішній туалет.

Стан будівлі та шкільних приміщень добрий, відповідають вимогам Державних санітарних норм і правил. Проводено поточні ремонти за рахунок бюджетних та позабюджетних коштів. Контроль за станом будівлі та приміщень здійснюється постійно.

Спортивний зал у задовільному стані.

2016р. – реалізація проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», в рамках якого здійснено капітальний ремонт актової зали, частина будівлі використана для дитячого садка.

2016-2017н.р. – замінено на металопластикові 10 вікон (державна субвенція) ;

28 вікон - за сприяння депутата Верховної ради Вадатурського А.О.

2017-2018н.р.– завершено реалізація проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (підвісний потолок коридор біля актової зали, 2 вікна замінено на металопластикові), оформлено та оснащено сучасними меблями 1клас (відповідно до вимог НУШ);

2018-2019н.р. – оформлено 2 клас(відповідно до вимог НУШ), облаштовано зони відпочинку;

2019-2020н.р. :

- здійснено ремонт і облаштовано ресурсну кімнату, оформлено 3 клас(відповідно до вимог НУШ;

- поточний ремонт всіх класів і кабінетів, шкільної їдальні, котельні;

- замінено двері на металопластикові ( харчоблок.);

- пофарбовано сходи;

- побувано футбольний майданчик.

Під час підготовки до нового навчального року:

- оформлено 1 клас (відповідно до вимог НУШ);

- постелено плитку (І поверх) 55м²;

- пофарбовано обладнання на спортивному майданчику;

- здійснено поточний ремонт всіх класів і кабінетів, шкільної їдальні, котельні.

1.2.2. Зовнішня естетична культура

Усі приміщення закладу відповідають державним санітарним нормам. Територія НВК відгороджена від проїзджої частини, має зелені насадження, квітники. Є спортмайданчики для змагань з баскетболу, волейболу.

У головному приміщенні школи розміщено державнасимволіка, інформаційні стенди, наочність. Кабінети озеленені, затишні, мають виражену індивідуальність.

1 клас

Спортивний майданчик


Оновлена підлога


1.2.3. Дотримання техніки безпеки, охорони праці, санітарно-гігієнічних норм

Робота з охорони праці базується на нормативно-правовій документації, у закладі створений банк нормативних документів, що регламентують даний вид діяльності НВК.

Виконуються: перспективний план роботи щодо дотримання техніки безпеки, заходи річного плану роботиНВК, відповідні накази про дотримання техніки безпеки при організації навчальної, позакласної роботи, а також при проведенні екскурсій, подорожей, змагань, накази з протипожежної безпеки.

Для всіх посадових осіб розроблені та затверджені посадові інструкції, інструкції з охорони праці, які узгоджені з профспілковим комітетом.

Усі працівники закладу проходять вступний, повторний та поточні інструктажі, про що ведеться відповідний запис у журналі інструктажів.

У наявності є акт готовності закладу на 2020-2021навчальний рік.В усіх навчальних кабінетах є матеріали щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм, акти-дозволи на експлуатацію спортивного майданчика, комп’ютерного кабінету, обладнання шкільної їдальні. Учителі хімії, фізики, інформатики, трудового навчаннята фізкультури ведуть окремі журнали інструктажів з охорони праці, відповідно затверджених нормативних документів та Положення про навчальні кабінети.

Проводяться навчально-планові заходи при вивчені окремих тем шкільного курсу біології, основ здоров’я, фізики, хімії. У молодших і середніх класах практикуються тематичні диктанти. Класними керівниками ведеться розділ класного журналу «Облік проведення бесід, інструктажів, заходів з безпеки життєдіяльності» з охорони життя та правил безпеки на дорозі, протипожежної безпеки, безпеки на льоду, вибухонебезпечними предметами тощо.

Позитивні тенденції:

ü проводиться комплексна і цілеспрямована робота щодо дотримання техніки безпеки та охорони життя тапопередження травматизму учасників навчально-виховного процессу.

Негативні:

· недостатність фінансування не дозволяє направити на навчання з охорони праці працівників закладу;

· несвоєчасно обновлюється матеріально-технічне обладнання, пов’язане з безпекою (спортивне, ігрове).

1.2.4. Стан матеріально-технічного забезпечення навчального закладу

Усі навчальні кабінети мають нормативні і методичні документи з даного питання, забезпечені дидактичними матеріалами для виконання навчальних програм. Достатній рівень забезпеченості обладнанням має кабінет інформатики. Задовільний - фізики, історії, хімії, біології та ін. Якщо кабінет інформатики поповнюється сучасним обладнанням, то решта кабінетів використовують частково застарілу наочність, яка модернізується тільки завдяки ентузіазму педагогів. Навчальний заклад достатньозабезпечений учнівськими столами, партами, меблями, стільцямивідповідно до потреби.

Загальна оцінка стану збереження меблів у школі - добра.Ведеться контроль за їх збереженням.

Для поповнення матеріально-технічної бази керівництво школи намагається залучати додаткові та спонсорські кошти.

Позитивні тенденції:

ü формується бережливе ставлення до шкільного майна;

ü у навчальний процес залучаються нові мультимедійні технології.

Негативні:

· потребують матеріальної підтримки та поповнення наочними засобами кабінети хімії, фізики, історії, біології, шкільна майстерня, спортивний зал;

· пряма залежність матеріальної бази школи від спонсорських та благодійних коштів.

1.2.5. Використання інформаційних технологій в освітній галузі

Тенденції розвитку сучасного суспільства, виражена спрямованість його на інформатизацію усіх галузей виробництва, суспільного і особистого життя, визначають необхідність усе більш широкого використання інформаційних технологій і в освітній галузі. У нашому закладі ці технології знаходять застосування в багатьох напрямках діяльності, оновлюється зміст освіти, впроваджуються нові форми спілкування: електронна пошта, участь у роботі інтернет-форумів, вебінарів та моніторингових досліджень. Заклад забезпечений комп’ютерами, навчальними програми, електронними засобами навчального призначення, розробленими вчителями та учнями НВК. Широко використовуються комп'ютери сучасних модифікацій і в управлінській діяльності. З розвитком глобальної мережі Internet заклад отримав необмежені можливості представити себе, свій колектив та його досягнення далеко за межами свого регіону. Інтернет дозволив вести спілкування між колегами-педагогами, батьками на сторінках веб-ресурсів, обмінюватися своїми надбаннями, вирішувати наболілі проблеми, тощо.

Використання програмних засобів в управлінській діяльності дозволяє мати достовірну інформацію про стан освітнього процесу в НВК та, як наслідок, більш глибоко зрозуміти сутність контролю в системі управління закладом. Використання програмного комплексу «Курс.Школа», який підтримує певний набір функцій, пов’язаних з управлінням навчальним закладом, має певну структуру даних, яка дозволяє забезпечити горизонтальний та вертикальний обмін даними в межах навчального закладу.

Застосування інформаційних технологій на уроках докорінно змінює роль і місце педагога та учня в системі «вчитель-інформаційна система-учень». Інформаційні навчальні технології – це не просто проміжна ланка між вчителем і учнем, вони сприяють реалізації індивідуального підходу в навчанні. У такій моделі вчитель не просто «ретранслятор» знань, а й співтворець сучасних, позбавлених повчальності й проповідництва, технологій навчання, що дає змогу забезпечити високий науковий і методичний рівень викладання, індивідуальний підхід у навчанні, підвищити ефективність та якість надання освітніх послуг.

Школа є сучасним закладом, тому поряд з основним призначенням – навчати та виховувати дітей вона з минулого навчального року ще й стала осередком інформації, яка зацікавлює громадськість, батьків учнів, педагогів та школярів. На шкільному порталі кожен відвідувач отримує докладну інформацію про навчальний заклад, зареєстровані користувачі мають можливість отримати науково-методичні розробки педагогів та інші матеріали, які стосуються будь-яких видів діяльності закладу.

Аналізуючи питання використання вчителями школи електронних засобів навчання можна зробити висновок, що цей процес проходить в порівнянні з минулим навчальним роком більш активніше. Проте при наявності у школі комп’ютерної техніки її використання носить епізодичний характер. Отримані електронні засоби навчального призначення мінімально використовують лише вчителі Рудніцька Т.М., Бунчук О.М., Ридош Л.В., Габелюк А.Я., Свідерко А.В., Йосипенко О.П., Геряк Л.В., Ридош К.В., Снєгова І.В., які володіють комп’ютерною грамотою. Учителям необхідно усвідомити, що інформаційні технології є важливим інструментом поліпшення якості освіти, тому що дозволяють необмежено розширити доступ до інформації, урізноманітнюють технології.

1.2.6. Ефективність роботи шкільної бібліотеки

Структурним підрозділом НВК, який здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення освітнього процесу є бібліотека.

Протягом року Предчук І.В. працювала над завданнями:

- своєчасне забезпечення учнів і педагогічного колективу навчальною, художньою та методичною літературою;

- надання допомоги вчителям та учням у виборі літератури;

- безпосередня участь у всіх заходах, присвячених відродженню української національної школи;

- виховання бережливого ставлення до шкільних підручників.

З метою поліпшення роботи щодо збереження підручників, виховання поваги до праці людей, які їх створюють, а також залучення підростаючого покоління до книги як джерела знань, проводилися рейди-перевірки стану збереження підручників. Результати перевірки оголошувалися на загальношкільній лінійці, а також висвітлювалися на стенді «Екран збереження підручників».

Поєднуючи традиційні та інноваційні форми роботи, бібліотекар працює над тим, щоб заохотити учнів до читання, зацікавити книгою, стимулювати учнів до використання наявних у бібліотеці інформаційних ресурсів. Проведено бесіди: «Як берегти книгу»,«Книга – мудрий, вірний друг», «Читати – це модно та цікаво», бібліотечні заняття: «Книга у твоїх руках», «Книги і бібліотеки різних віків і народів», «Художнє оформлення книги», «Дитячі енциклопедії» та ін.

Поновлено постійно діючі виставки:

- «Ми є народ, якого в правді сила»;

- «Шевченкове слово в віках не старіє»;

- «Невідоме з життя відомих письменників»;

- «Є така держава Україна»;

- «Могутня ріка нашої історії»;

- «Мій рідний край, це серця рідна пристань»

- «Зупинись на хвилинку подивись на новинку»;

- «Спорт, спорт, спорт…»;

Діють тематичні полички:

- «Чарівний світ казки»;

- «Хто придумав цей світ»;

- «Чи бути здоровим – вирішуєш ти»;

- «Літературне розмаїття»;

- «Згадаємо ту далеку війну»;

- «Для любої малечі»;

- «Для сімейного читання» та інші.

Протягом 2019-2020 навчального року було організовано книжкові виставки:

- до Дня незалежності України «Живи Україно, живи для краси, для сили, для правди, для волі»;

- до 250-річчя від дня народження І.Котляревського «Вкраїнським словом розпочав співати…»;

- до Дня фізичної культури і спорту «Спорт – гармонія тіла і духу»;

- до 125-річниці від дня народження О.Довженка «Землі і людства полумʼяний син»;

- до 155-річниці від дня народження М.Коцюбинського «Михайло Коцюбинський – великий майстер художнього слова»;

- до Дня партизанської слави «Партизанські дороги»;

- до Всеукраїнського дня бібліотек «Новинки книжкового Всесвіту»;

- до Дня захисника України, Дня українського козацтва «З Україною у серці»;

- до Дня вигнання нацистських окупантів «Із книг про війну, про бої ми читаємо»;

- до Дня української писемності та мови «Мов джерельна вода, рідна мова моя»;

- до Дня памʼяті жертв голодомору та політичних репресій «Український Голодомор в історії та літературі»;

- до Всеукраїнського тижня права «Є права у кожного із нас»;

- до Дня Соборності України «На шляху до Соборності України»;

- до дня памʼяті Героїв Крут «Трагедія, подвиг, памʼять»;

- до 90 річниці від дня народження В.Нестайка «Чарівник із країни дитинства»;

- до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав «Афганістан – осколки памʼяті»;

- до Дня Героїв Небесної Сотні «Їх подвигу не буде забуття!»;

- до Міжнародного дня рідної мови «Квітни, мово наша рідна!»;

- до 206-річниці від дня народження Т.Г.Шевченка «Велич Шевченкового слова»;

- «Літо без нудьги»;

- «Золота колекція казок».

З 1 по 31 жовтня взяли участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек,який проходив під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня». У рамках місячника було оформлено книжкову виставку «Нові книги шукають свого читача», проведено літературну вікторину «У світі казки чарівної», благодійну акцію «Книжка в дарунок бібліотеці», конкурс малюнків «Моя улюблена книга», здійснено віртуальну подорож «Казкові мандри», бібліотечним активом створено колаж «Книжковий калейдоскоп».

За результатами 2019-2020 навчального року визначено кращих читачів шкільної бібліотеки. Ними стали: Бондаренко К., Ступіна І. (2 клас), Предчук С. (3 клас), Дідик А. (4 клас), Мазур Д. (5 клас), Борозенець А. (6 клас).

Бібліотекар взяла участь у підготовці:

- квесту «Стежками Кобзаря» (до річниці від дня народження Т.Г.Шевченка).

- звіту про роботу рою «Козачата», який брав участь у Всеукраїнському заочному конкурсі звітів про роботу роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – молодша вікова група (ІІІ місце у І (регіональному ) етапі).

1.2.7. Фінансове забезпечення діяльності закладу

Фінансово-господарська діяльність навчального закладу здійснюється на основі його кошторису, відповідно до нормативно-інструктивних документів, які її регламентують.

Джерелами формування кошторису навчального закладу є:

* кошти місцевого бюджету у розмірі, передбаченому но­рмативами фінансування загальної середньої освіти для забезпечен­ня вивчення предметів в обсязі Державних стандартів освіти;

* благодійні внески юридичних і фізичних осіб.

Контроль за правильним використанням коштів фонду загально­го обов'язкового навчання здійснюють органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, органи управління освітою.

Бухгалтерський облік здійснюється через централізовану бухгалтерію відділу освіти.

Фінансово-господарська діяльність навчального закладу ведеться відповідно до Інструкції про бухгалтерський облік в бюджетних установах, нормативно-правових актів та наказів по школі. Витрати бюджетних коштів здійснюються згідно з кошторисом.

Облік відпрацьованого робочого часу педпрацівниками та персоналом ведеться відповідно до нормативів; ведеться журнал обліку заміщених та пропущених уроків, відсутність працівників підтверджується документом; у класних журналах на предметних сторінках фіксується факт заміни уроку. У табелі на зарплату здійснюється запис фактично відпрацьованого часу.

ІІІ. Ефективність освітнього процесу


3.1 Рівень навчальних досягнень учнів

Одним із основний критерій визначення ефективності роботи закладу — результативність освітнього процесу.Робота зі здібними та обдарованими дітьми є пріоритетним напрямком у діяльності педагогічного колективу. Педагоги НВКстворюють умови для постійного зростання рівня творчості обдарованих дітей, знаходити оптимальні співвідношення всіх видів їх діяльності, щоб одержати найкращі результати.

Таблиця показників спільної роботи педагогічного колективу та

інтелектуально здібних учнів

Роки

Золота медаль

Срібна медаль

Свідоцтво з відзнакою

2017-2018

-

-

2

2018-2019

-

-

-

2019-2020

1

1

-

Порівнюючи результати показників спільної роботи педагогічного колективу та інтелектуально здібних учнів з минулим роком, простежується динаміка росту кількості випускників закладу, які одержують нагороди.

Головним показником якості діяльності педагогічного колективу є досягнення учнів. Протягом навчального року в школі проводилася робота із залучення учнів до науково-дослідницької діяльності та участі у різних етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, турнірів, змагань конкурсів.

Найпоширенішими інтелектуальними змаганнями є Всеукраїнські учнівські олімпіади та конкурс-захист науково-дослідних робіт учнів-членів МАН України. Так цього року учениця 11 класу Воткаленко Катерина, під керівництвом вчителя української мови і літератури Ковтун Г.М., у І етапі(обласному) Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (секція «Історія») посіла ІІІ місце. А учениці 8класу Іленда А., Звозькова А. успішно склали вступні іспити у ІІ (обласному)етапі МАН (керівник Ковтун Г.М.).

Робота колективу НВК, проведена за програмою виявлення та підтримки талановитої молоді, створення умов, необхідних для розвитку індивідуальності та неординарних здібностей учнів, має свої позитивні результати.

У 2019-2020н.р. учні НВК активно взяли участь та стали переможцями у Всеукраїнських олімпіадах, які проводилися Миколаївським НАУ:

з/п

Предмет

ПІ учня

клас

Рівень

ПІП учителя

Р

О

В

1.

Географія

Іленда А.

11

І

Бунчук О.М.

2.

Біологія

Воткаленко К.

Дідовський Є.

Іленда А.

11

І

ІІ

ІІІ

Габелюк А.Я.

3.

Українська мова

Коновалов С.

11

у

Снєгова І.В.

Команда учнів закладу у II(районному) рівні Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін отримала 9 призових місця (у минулому році 7 місць):

- з екології Іленда А.(11кл.) – І м. Гентош С.(10кл.) – ІІм.(вч.Габелюк А.Я.);

- з української мови і літератури Іленда А.(8кл.) - ІІ м. (вч. Ковтун Г.М.);

- з англійської мови Іленда А. (8кл.) – ІІІ м. (вч. Гончар Л.М.);

- з географії Іленда А.(11кл.) – ІІІм. (вч. Бунчук О.М.);

- з біології Іленда А.(8кл.) – ІІ м., Звозькова А.(8кл.) – ІІм. (вч.Ридош Л.В.);

- з математики Іленда А.(11кл.) – ІІ м.(вч.Свідерко А.В.);

- з історії Іленда А.(8кл.) –ІІІм.(вч.Дмитрик В.Я.).

До складу команди на участь у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських предметних олімпіад увійшов учень з екології – Іленда А. (уч. Габелюк А.Я.).

Разом з тим у підготовці до участі у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад виявлено певні недоліки, оскільки з правознавства, економіки, інформатики, трудового навчання учні не брали участі.

Порівняльний аналіз участі учнів в олімпіадах з базових дисциплін

з/п

Навчаль

ний рік

Укрмова, укрліт

Зарубіжна

література

Англійська мова

Історія

Біологія

Географія

Екологія

Хімія

Фізика

Математика

Початкові класи

Ковтун Г.М.

Снєгова І.В.

Снєгова І.В.

Гончар Л.М.

ДмитрикВ.Я.

Ридош Л.В.

Габелюк А.Я.

Бунчук О.М.

Габелюк А.Я.

Габелюк А.Я.

Свідерко А.В.

Предчук Н.М.

Йосипенко О.П.

Владимирова Л.А.

Ридош К.В

Геряк Л.В.

2017-2018

1

1

1

2.

2018-2019

2

1

1

1

1

1

3.

2019-2020

1

1

1

2

1

2

1

У продовж трьох років немає результатів з української мови і літератури (уч.Снєгова І.В., біології (уч. Габелюк А.Я.), математики, інформатики (уч. Предчук Н.М.). У зв’язку з карантином для учнів початкових класів районний етап предметних олімпіад не було проведено.

Відрадно, що посилилася робота педагогічних працівників, щодо участі вихованців закладу у інтернет-олімпіадах: Всеукраїнська олімпіада «На урок» (5,6 кл.), «Всеосвіта Весна – 2020».Українська мова (1 кл.), Всеукраїнська інтернет-олімпіада « На урок» з хімії (7-11 кл.), з біології (11 кл.), Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На урок» з предметів початкової школи (3 кл.).

Основний критерій визначення ефективності методичної робо­ти — результативність освітнього процесу.

В цілому, слід відмітити підвищення рівня навчальних досягнень та якості знань учнів 3-11 класів у порівнянні з минулим роком.

Таблиця рівня навчальних досягнень учнів за

рік (високий, початковий рівні навчальних досягнень)

Рік

Рівні навчальних досягнень

Високий

Початковий

2017-2018

13

3

2018-2019

16

1

2019-2020

14

2

Стабільність навчальних досягнень учнів пов’язана із ростом професійної майстерності вчителів, зацікавленістю учнів навчанням.

Успішність учнів НВК

Навчальний рік

Кільість учнів

Високий

Достатній

Середній

Початковий

кількість

%

кількість

%

кількість

%

кількість

%

2017-2018

13

12

45

40

52

46

3

3

2018-2019

16

14

45

38

55

47

1

1

2019-2020

14

13

33

32

56

53

2

2

Навчальні досягнення учнів НВК у порівняні з минулим роком знизилася на 7% (якість знань 45% у минулому році- 52%). Зменшився відсоток учнів, які навчаються на високому та достатньому рівнях, а збільшився відсоток учнів, які навчаються на середньому та початковому рівнях.

Якість знань учнів

Середній бал навчальних досягнень учнів


Відрадно, що впродовж п'яти років спостерігається стабільність якості навчальних досягнень учнів. Досконале володіння вчителями психологічних особливостей учнів та впровадження інновацій в навчально-виховний процес, сприяють підвищенню рівня досягнень учнів.

Середня ланка:

з/п

Прізвище, ініціали

класного керівника

Клас

Середній бал навчальних досягнень учнів

2014-2015н.р.

2015-2016н.р.

2016-2017н.р.

2017-2018н.р.

2018-2019

2019-2020

1.

Габелюк А.Я.

5

-

7,4

7,5

7,5

8

2.

Потикайло С.М.

6

-

8,5

8,6

8,5

8,8

8,6

3.

Свідерко А.В.

7

8,7

8,5

8,6

8

7,8

6,9

4.

Гончар Л.М.

8

9,5

9,3

8,4

8,3

7,8

7,6

5.

Предчук Н.М.

9

8,4

8,1

8,1

7,9

7,5

8,1

Загальний рівень навчальних досягнень учнів 5, 9 кл. зріс порівняно з минулим навчальним роком, а у 7кл. знизився.

Старша ланка:

з/п

Прізвище, ініціали

класного керівника

Клас

Середній бал навчальних досягнень учнів

2014-2015н.р.

2015-2016н.р.

2016-2017н.р.

2017-2018н.р.

2018-2019

2019-2020

1.

Авраменко О.Г.

10

8,3

8,1

7,7

7,5

7,5

8,4

2.

Снєгова І.В.

11

8,4

8,1

7,8

7,6

8,5

8,5

Загальний рівень навчальних досягнень учнів 10кл. зріс порівняно з минулим навчальним.

Яскравим показником забезпечення якісної освіти є участь у різноманітних конкурсах, фестивалях, акціях, змаганнях. Кращі учнівські роботи відзначено дипломами, грамотами, подяками.

Слід відзначити роботу вчителів гуманітарного і природничо-математичного циклу з обдарованими учнями (підбір індивідуальних завдань творчого характеру та завдань на поглиблене вивчення предмета), результатами якої є учні – переможцірайонних, обласних, Всеукраїнських конкурсів:

районний етап:

з/п

Назва конкурса

П І учня

Резу

льтат

П І П учителя

1.

ІІ етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.Т.Г.Шевченка

Іленда А.

ІІІ

Ковтун Г.М.

2.

ІІ етап ХХМіжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

Іленда А.

ІІІ

3.

Районний етап обласного конкурсу читців- декламаторів «Поетична пристань»

Іленда А.

Гентош С.

ІІ

ІІІ

4.

ІІ етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.Т.Г.Шевченка

Тейбаш Е.

у

Рудніцька Т.М.

5.

ІІ етап ХХМіжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

Коновалов С.

у

Снєгова І.В.

6.

ХХ Міжнародний конкурс з української мови ім. П.Яцика

Бліхар Ю.

ІІІ

Йосипенко О.П.

7.

Всеукраїнський літературний конкурс «Щоб не трапилось біди, обережним будь завжди»

Предчук С.

у

8.

ХХ Міжнародний конкурс з української мови ім. П.Яцика

Бондаренко В.

у

Ридош К.В.

9.

Онлайн-конкурс дитячих малюнків та фото/відео робіт «Право на щасливе дитинство»

Ридош В.

у

10.

Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Щоб не трапилось біди – обережним будь завжди» (номінація «Поетичний твір»)

Іленда А.

У

Ридош Л.В.

11.

Районний фестиваль «Моя STEM-ідея»

Звозькова А.,

Свідерко І.

Дип

лом за учась

Свідерко А.В.

12.

Всеукраїнський літературний конкурс «Щоб не трапилось біди, обережним будь завжди» (ном. «Казка»)

Геращенко Ю.

у

Габелюк А.Я.

13.

Всеукраїнський тиждень права (номінація «Створення відеоролика»)

Копаєв В.

Диплом за уча

сть

Птредчук Н.М.

обласний етап:

з/п

Назва конкурса

П І учня

Резу

льтат

П І П учителя

1.

Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Щоб не трапилось біди – обережним будь завжди» (номінація «Поетичний твір»)

Іленда А.

у

Ридош Л.В.

2.

ХІІІ Міжнародний екологічний конкурс «Метелики – німий шедевр природи» (номінація«Якби не було метеликів, то поети їх вигадали би»)

Звозькова А.

Іленда А.

І

І

3.

Обласний конкурс «Українська паляниця» (номінація «Хліб - всьому голова»)

Звозькова А.

Іленда А.

4.

Обласний конкурс «День рослин»

омінація «Ботанічний кросворд»)

Гончар В.

5.

Обласний фестиваль «Моя STEM-ідея»

Звозькова А.,

Свідерко І.

Диплом учасника

Свідерко А.В.

6.

Ювілейний обласний форум юних шанувальників фізики та астрономії

Воткаленко К., Свідерко І.

Диплом учасника

7.

Конкурс на кращу творчу роботу

за результатами експедицій, польовихпрактик, екологічних походів«Моя мала Батьківщина»

( номінація «Кращий твір»)

(номінація «Кращий вірш»)

Бохонок О.

Хапун К.

Бохонок О.

Тейбаш Е.

ІІ

ІІІ

І

ІІ

Габелюк А.Я.

8.

ХІІІ Міжнародний екологічний конкурс «Метелики-німий шедевр» (номінація «Один день з життя метелика»

Гончар В.

ІІ

9.

Обласний конкурс «Майбутні господарі» (ном. «Юнатівський зеленбут»)

Вихованці гуртка «Юні охоронці природи»

ІІІ

10.

Обласна акція «Корисні переселенці»

Вихованці гуртка «Юні охоронці природи»

ІІ

11.

Обласна акція «Юнатівська толока»

Вихованці гуртка «Юні природозна

вці»

ІІІ

12.

Всеукраїнський конкурс дослідницько-експерементальних робіт з природознавства «Юний дослідник»

Ридош В.

у

13.

ХІІІ Міжнародний екологічний конкурс «Метелики-німий шедевр»

(номінація «Метелик – ефемерна краса»)

(номінація «Одягнена метеликом»)

Свідерко І.

Шуляк В.

ІІ

ІІ

Бунчук О.М.

14.

Обласний конкурс «День рослин»

(номінація «Ботанічний кросворд»)

(номінація «Ця дивовижна квітка»)

Шуляк В.

Свідерко І.

15.

ІХ конкурс української патріотичної сучасної поезії імені Валерія Бойченка до Дня Захисника України

Іленда А.

Гончар В.

І

ІІ

Ковтун Г.М.

16.

ХІІІ Міжнародний екологічний конкурс «Метелики-німий шедевр»

номінація «Симетрія та романтизм у метелику зачаровані»

номінація «Хай метелик на хвилинку сяде на віконце»

Бліхар Ю.

Конько Н.

І

І

Рудніцька Т.М.

17.

Обласний конкурс «День рослин»

омінація «Ботанічна ілюстрація»)

Бліхар Ю.

Бохонок О.

18.

ХІІІ Міжнародний екологічний конкурс «Метелики-німий шедевр»(номінація «Екологічна сумка за мотивом метелика»)

(номінація «Танок метелика над весняною лукою»)

(номінація «Метелик – ефемерна краса»)

(номінація «Екологічна сумка за мотивом метелика»)

Бойчук Д.

ІІ

Владимирова Л.А.

Предчук С.

І

Йосипенко О.П.

Ридош В.

Черненко А.

ІІ

І

Ридош К.В.

19.

ХІІІ Міжнародний екологічний конкурс «Метелики-німий шедевр»

(номінація «Екологічна сумка за мотивом метелика»)

Звозькова А.

І

Геряк Л.В.

20.

Обласна акція «День зустрічі птахів» (ном. «Майстер-клас: «Шпаківні і дублянки своїми руками»

Тейбаш А.

І

Всеукраїнський етап:

з/п

Назва конкурса

ПІ учня

Результат

ПІП учителя

1.

І онлайновий етап Національного чемпіонату Прангліміне

Свідерко І.

16

місце

Свідерко А.В

2.

Всеукраїнський конкурс «Слідами Чорнобиля»

Верьовкіна А.

Іленда А.

Сертифікат учасника

3.

Всеукраїнський інтерактивний конкурс «МАН – Юніор Дослідник»

Іленда А.

Гентош С.

ІІІ

У

Габелюк А.Я.

4.

Всеукраїнський інтернет-конкурс «На урок» до Дня української писемності та мови «Слово до слова»

Бліхар Ю.

І ст.

5.

Всеукраїнський конкурс «Захисники України»

Чепіль А.

І

Вітренко О.М.

6.

Всеукраїнський конкурс «Українське народознавство»

Ступіна І.

І

Значну роль у формуванні особистості та патріотично-громадянських настроїв сучасної молоді відіграють історико-краєзнавчі конференції:

Назва

Прізвище, імя учня

ПІП учителя

ХІІІ Всеукраїнська філософська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді « Пізнай себе, свій рід, свій нарід»

Іленда А., Звозькова А. (8кл.)

Грамота (м.Харків)

Ковтун Г.М.

Учні НВК стали учасниками та переможцями і в інших творчих конкурсах:

Конкурси декоративно-ужиткового мистецтва

Назва конкурсу

Прізвище,

імя учня

ПІП учителя

Рівень

Участь

Районний

Обласний

Районний етап фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я»

Команда «Шанс»

Ридош Л.В.

Потикайло С.М.

ІІ

Всеукраїнський фестиваль ДЮП

Ридош Л.В.

Потикайло С.М.

Грамота за згуртованість і єдність команди

Обласна виставка-конкурс декоративно-прикладного мистецтва «Знай і люби свій край»

Гищак В.

Владимирова Л.А.

ІІІ

Обласний конкурс-виставка «Український сувенір»

Бондаренко В.

Ридош К.В.

ІІ

Обласний конкурс-виставка «Новорічна композиція»

Котляр С.

у

Учні НВК постійно беруть участь в інтерактивних конкурсах, інтернет-конкурсах. Так, 2019-2020н.р. взяли участь:

ü Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» (уч. Свідерко А.В., Предчук Н.М.) взяли участь 8 учнів, з них 1 – відмінний результат, 4 – добрий;

ü Міжнародному учнівському конкурсі юних істориків «Лелека» (уч. Дмитрик В.Я.) взяли участь 5 школярів;

ü Всеукраїнському природничому конкурсі «Колосок осінній»(уч. Бунчук О.М., Габелюк А.Я., Геряк Л.В., Владимирова Л.А., Ридош К.В., Йосипенко О.П.) взяли участь 26 осіб, 21 учнів отримали сертифікати з «золотими колосками», а 5 з «срібними».

Успішним був минулий навчальний рік і для наших спортсменів:

з/п

Назва конкурса

ПІ учня

Рівень

ПІП учителя

Р

О

В

1.

Районний етап Всеукраїських змагань з футболу «Шкіряний м’яч»

U-11

І

Предчук А.М.

2.

ХІХ районні Спортивні ігри серед учнів закладів ЗЗСО 2019-2020н.р. з шахів

Снєгірьов Д.

Хоменко О.

Іленда А.

ІІ

3.

ХІХ районні Спортивні ігри учнів старшої вікової групи з баскетболу

Юнаки

Дівчата

ІІІ

ІІІ

4.

І(районний) етап чемпіонату України з баскетболу «Шкільна Баскетбольна Ліга 3Х3» серед учнів закладів ЗЗСО

Юнаки

Дівчата

ІІ

ІІ

5.

І (районний) етап чемпіонату України з волейболу «Шкільна волейбольна ліга України» серед юнаків і дівчат 2003р.н. і молодше закладів ЗЗСО

Юнаки

ІІІ

Аналіз результативності учнів у конкурсах в порівняльні з попередніми роками свідчать про те, що педколективом проводиться ґрунтовна робота щодо розвитку інтересів учнів до поглиблення знань з базових дисциплін, на рівні організована робота з обдарованими дітьми.

Висновки:

- ефективність управління методичною робо­тою, яку згідно з функціональними обов’язками здійснюють заступник директора з навчально-виховної роботи і методична рада, мотивацію в учнів щодо участі в конкурсах і олімпіадах, а у вчителів — прагнення до самовдосконалення удалося підняти й під­тримувати на достатньому рівні;

- у школі панує творча, креативна атмосфера.

Позитивні тенденції:

- методична робота ефективно впливає на підвищення професійного рівня педагогічного колективу;

- активізовано роботу із впровадження в прак­тику компетентнісних підходів до освітнього процесу.

Недоліки:

- протягом навчального року не були проведені всі заплановані відкриті уроки, методичні заходи;

Шляхи вирішення проблем:

- залучення учителів до участі в наукових і соціальних проектах;

-посилення уваги до формування методологіч­ної культури й нового професійного мислення вчи­телів через самонавчання.

2.2. Охоплення дітей шкільного віку навчанням

У закладі протягом останніх років простежується стабільна кількість класів, учнів, середня наповнюваність, рух учнів –незначний.

Мережа класів

з/п

Навчальний рік

Класів

Кількість 1-4 кл.

Кількість 5-9 кл.

Кількість 10-11 кл.

1

2017-2018

11

4

5

2

2

2018-2019

11

4

5

2

3

2019-2020

11

4

5

2

Кількість учнів

Середня наповнюваність

Рух учнів

№з/п

Навчальний рік

Прибуло учнів

Вибуло учнів

1

2017-2018

2

1

2

2018-2019

-

2

3

2019-2020

6

6

Прийом учнів до НВК здійснюється відповідно до чинного законодавства на основі заяв батьків і медичних документів, ніяких інших вимог школа не виставляє.

Переведення учнів у наступні класи здійснюється на підставі рішення педради, наказу по школі. Ведеться окрема книга наказів руху учнів, книга обліку руху учнів та алфавітна книга.

Відрахування (переведення в інші школи) здійснюється на підставі довідок тих навчальних закладів, де буде продовжувати навчатись дитина, і заяви батьків.

Випущено із школи учнів випускних класів:

№ з/п

Навчальний рік

9 клас

11 клас

1

2017-2018

2 (8 – переведено до 10 кл.)

6

2

2018-2019

2 (8 – переведено до 10 кл.)

6

3

2019-2020

6 – переведено до 10 класу

8

Продовження навчання випускників 9 та 11 класів, їх працевлаштування

Випускники 9-х класів

Навчальний рік

Всього випускників

Продовжують навчання

Працюють

Не навчаються і не працюють

10 клас

ВНЗ

І-ІІ

р.а.

Професійно-технічні заклади

2017-2018

16

9

-

7

-

-

2018-2019

10

8

-

2

-

-

2019-2020

6

6

-

-

-

-

Випускники 11-х класів

Навчальний рік

Всього випускників

Продовжують навчання

Працюють

Не навчаються і не працюють

ВНЗ
(3-4 рівень акредитації)

ВНЗ
(1-2 рівень акредитації)

Професійно-технічні заклади

2017-2018

6

4

-

2

-

-

2018-2019

6

2

-

1

2

1

2.3. Розвиток дітей у ЗДО

Адміністрацією та педагогічним колективом закладу створені належні умови для всебічного повноцінного розвитку та комфортного перебування дітей дошкільного віку.

У дошкільному підрозділі НВК 2019/20н.р. функціонувала одна різновікова група(24 дитини). Освітній процес забезпечували 2 вихователі (Вакіш І.А., Парійчук Т.В.), 1 помічник вихователя (Бондаренко Г.М.).

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’ я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Керуючись основними положеннями ЗаконівУкраїни «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Конвенцією «Про права дитини», Концепцією розвитку освіти, Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні, Положення про дошкільний навчальний заклад, Цільової програми розвитку освіти на 2017-2021рр.виконуючи завдання програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина» та річного плану на 2019/2020 навчальний рік колектив плідно працював над завданнями:

· впровадження в освітньо-виховний процес сучасних освітніх інноваційних технологій на засадах інтеграції;

· створення умов для формування соціально-компетентної особистості дошкільника з урахуванням морально-соціального розвитку;

· впровадження сучасних підходів до логіко-математичного розвитку дошкільників в процессі розумово-пізнавальної діяльності;

· забезпечення соціального здоров’я та соціального розвитку дитини в організованій та самостійній предметно-практичній діяльності.

З метою вирішення даних завдань були проведені консультації, диспути, семінари, що сприяло збагаченню знань педагогів з даного питання та підвищенню їх професійного рівня.

Головною метою роботи є тема «Створення сприятливих умов для різнобічного розвитку дитини з урахуванням її фізичного і психічного розвитку, індивідуальних можливостей, інтересів і здібностей», тому освітній процес побудовано на засадах максимального забезпечення виховання у малят любові й поваги до батьків і родини, закладання основ моральної та естетичної орієнтації в національних і загальнолюдських цінностях, формування творчої особистості в контексті рідної культури, мови, обрядовості Миколаївщини.

Для реалізації сучасного особистісно-орієнтованого підходу до дітей, який передбачає формування у дитини здібностей і бажання усвідомлювати себе як особистість, в освітньому процесі містяться такі види навчальної діяльності: логіко-математична; мовленнєва ; соціальна; творча.

Проаналізувавши рік, що минув можна сказати, що він був плідним для колективу дошкільного підрозділу НВК. Педагогами проведені колективні перегляди:

ü гра-стратегія «Подорож у країну Правдилію» (формування в дитини якостей повноцінної і повноправної особистості засобами гри);

ü інтегроване заняття «В гостях у зайчат» (розвиток позитивних рис особистості та навичок самостійності в процесі формування логіко-математичних понять старшого дошкільника).

Особливу увагу педагоги приділяли індивідуальній роботі, що сприяла подальшому розвитку дітей і адаптації до шкільного навчання. Їх робота була направлена на вивчення системного підходу та шляхів оптимізації взаємодії ДНЗ та початкової школи для забезпечення наступності і перспективності в їх роботі.

Колектив працює в тісному контакті з батьками, бо саме родина закладає основи культури, уміння спілкуватися, оцінювати свої і чужі вчинки, визнавати власні помилки, уміти вибачати чужі. В дошкільному закладі 1 раз на місяць працює «Школа батьківства», яка має інформаційно-консультативний характер.

Позитивні тенденції:

Підсумком роботи дошкільного підрозділу стали помітні зсуви у рівні розвитку вихованців: формування основних життєвих компетенцій, покращення комунікативних здібностей, фізичного розвитку, навичок самообслуговування, поведінки в колективі, дрібної моторики та ін.

Недоліки:

ü не в повному обсязі реалізувалися завдання накопичення духовного досвіду дітей через активне залучення їх до різних видів діяльності: ігрової, пізнавальної, комунікативно-мовленнєвої, предметно-практичної, образотворчої, музичної, рухової, театралізованої;

ü потребує модернізації система забезпечення всебічного розвитку дошкільників, яка б забезпечувала сталу систему логічно-мислительних операцій.

Причиною цих недоліків є недостатній рівень компетентності педагогів щодо впровадження інноваційних технологій, що стосуються окреслених проблем;

Шляхи вирішення проблем:

- удосконалювати культуру поведінки дошкільників;

- формувати логіко-математичну компетентность дітей дошкільного віку у світлі Програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина»;

- взаємодія суспільного та родинного виховання.

2.2 Результати виховної роботи


2.2.1. Ступінь впливу навчального закладу на соціальну адаптацію учнів

Метою виховання на сучасному етапі є формування морально-духовної, життєво компетентної цілісної особистості, патріота з активною позицією, інноватора, здатного самореалізуватися в соціумі як професіонал, сім’янин. Із огляду на визначені пріоритети в освіті, найважливішим для держави є виховання на цінностях.

Формуванню ціннісних орієнтацій особистості сприяє взаємозв’язок впливів: родини, вчителя, соціальних об’єктів, довкілля (освітнього простору). Процес успішного розвитку особистості повинен будуватися на принципах соціального партнерства. Саме тому добровільна співпраця учасників освітнього процесу, об’єднаних спільними цілями та відповідальністю за результат, повинна бути в основі побудови освітньої траєкторії виховання.

Метою сучасної освіти є розвиток дитини, її талантів, здібностей, компетентностей та наскрізних умінь відповідно до вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей і потреб, формування цінностей та розвиток самостійності, творчості, допитливості, що забезпечують її готовність до життя в демократичному й інформаційному суспільстві, продовження навчання в закладах вищої освіти.

Ключовим нормативним документом у сфері освітньої політики щодо виховання є наказ МОН від 31.10.2011 року №1243, яким затверджено «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України». Відповідно до орієнтирів виховання в сучасній школі, виховання учнів здійснюється в контексті громадянської та загальнолюдської культури, охоплює весь освітній процес, ґрунтується на свободі вибору мети життєдіяльності й поєднує інтереси особистості, суспільства і держави.

Діяльність педагогічного колективу була спрямована на виховання гуманіста, патріота, громадянина України.

Проблемна тема виховної роботи закладу: «Створення умов для формування в учнів громадянської свідомості на основі єдності національних та загальнолюдських цінностей».

У 2019-2020 навчальному році був розроблений план виховних заходів з учнями 1-11 класів на основі річного плану роботи НВК, програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів», елементів програм: «Культура добросусідства» (М.А. Араджионі), «Нова українська школа у поступі до цінностей» (І.Д. Бех), обласної програми «Покоління успішних».

Організація виховної роботи здійснювалася у відповідності до наступних ключових ліній:

- ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

- ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей;

- ціннісне ставлення до праці;

- ціннісне ставлення до культури та мистецтва;

- ціннісне ставлення до природи;

- ціннісне ставлення до себе.

Основними формами виховної роботи в школі є:

1. Інформаційно-масові (дискусії, диспути, конференції, інтелектуальні аукціони, ринги, вечори, подорожі до джерел рідної культури, історії, держави і права, створення альманахів).

2. Діяльнісно-практичні групові (екскурсії, свята, ігри-драматизації, ярмарки, фестивалі, народні ігри, огляди-конкурси).

3. Інтерактивні (шкільний клуб, КВК, агітбригада, гуртки).

4. Діалогічні (бесіди, міжрольове спілкування).

5. Індивідуальні (доручення, творчі завдання, звіти, індивідуальна робота).

6. Наочні (шкільний музей, виставка дитячої творчості, книжкові виставки, тематичні стенди).

Ціннісне ставлення до суспільства і держави виявляється у патріотизмі, національній самосвідомості, правосвідомості, політичній культурі та культурі міжетнічних відносин.

Патріотизм виявляється в любові до свого народу, повазі до українських звичаїв і обрядів, відчутті своєї належності до України, усвідомленні спільності власної долі з долею Батьківщини.

У закладі створена система роботи, яка передбачає єдність навчальної та позаурочної діяльності, що ґрунтується на традиціях рідного краю і держави та побудована на принципах системності, урахування інтересів, запитів різних категорій учнів і спрямована на організацію виховного процесу з використанням інноваційних педагогічних технологій.

Розроблено Концепцію патріотичного виховання учнів, заходи щодо патріотичного виховання на 2019-2020 н.р.

На базі початкових класів діє Козацька Республіка – самодіяльне дитяче об’єднання, що вивчає історію козацтва, звичаї та пісенний фольклор козаків. Педагогом-організатором Потикайло С.М. з членами Козацької Республіки проведено: Посвята в козачата, козацькі розваги, веселий український ярмарок, квест «Стежками України», свято «Ходить по Землі Святий Миколай», складання колажу «Діти за мир», конкурс малюнків «Моя неозора Україна» та ін.

Продовжує роботу зразковий історико-етнографічний музей «Животоки» (керівник Ковтун Г.М.). На базі музею працює краєзнавчий гурток «Юні екскурсоводи» під керівництвом Ковтун Г.М. Мета й основний зміст роботи гуртка: активізувати науково-творчий потенціал дитини, надати вихованцям спеціальних знань з питань екскурсоводства і музеєзнавства, виховувати патріотично свідому особистість нашої держави.

Протягом 2019-2020 навчального року вихованці гуртка збирали фольклорний матеріал, писали науково-дослідницькі роботи, проводили презентацію малюнків «Край, в якому я живу», вивчали народні ремесла, збирали експонати для музею «Животоки».

Гуртківці – активні учасники і переможці Всеукраїнських історико-краєзнавчих експедицій.

Іленду А. і Звозькову А. (8 клас) – учасниць ХІV Всеукраїнської філософської історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід» авторів роботи «Промисли і ремесла Миколаївщини» нагороджено грамотами Харківської обласної станції юних туристів.

Дипломом І ступеня нагороджена Іленда А., учениця 8 класу, що посіла І місце у конкурсі української патріотичної поезії ім. В. Бойченка. Гончар В. (6 клас) виборов ІІ місце в цьому конкурсі.

Вихованці гуртка «Юні екскурсоводи» Гентош С.(10 клас) та Іленда А. (8 клас) взяли участь в районному конкурсі «Поетична пристань» і посіли І та ІІ місце.

Воткаленко К. (11 клас) – переможець ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, нагороджена Дипломом ІІІ ступеня.

Проведено: перший урок «Поки живе мова – житиме й народ» (1-4класи), «Мова – твого життя основа» (5-9класи), «Є мова – є майбутнє» (10-11класи); класні години: «Нам потрібне мирне небо», «Славетні українці», «Жнива скорботи», «На варті Вітчизни», «Ми роду козацького діти, землі української цвіт» та інші.

Учні закладу взяли активну участь у проведенні: уроків мужності «Україна. Поступ свободи» (до Дня Гідності та Свободи»), «Велич народного подвигу» (до Дня партизанської слави); акцій «Подаруй голуба» (до Дня миру) , «Запали свічку» (до Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій); години-реквієму «Запалюємо пам’яті свічу»; літературно-музичної композиції «Ангели, що тримають небеса" (до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні); музейного уроку «Вони пройшла Афган».

До Дня Соборності України проведено: класні години «Україна – єдина соборна держава», флешмоб «З Україною в серці», ланцюг єднання «Україна – разом і назавжди»; взяли участь у фотовиставці МОЦТКЕ УМ до Дня Соборності України «Україна – це ми!».

До Міжнародного дня рідної мови : свято «Мова - ДНК нації», конкурс віршів «Мова – душа народу», конкурсна програма для учнів 5-6 класів «Плекаймо рідну мову», написання есе «Мова у моєму житті».

Взяли участь в акції: «Валентинка воїну АТО», у Місячнику Червоного Хреста.

21 травня 2020 року – День вишиванки, свято національної культури і традицій. Цього року свято відзначали дистанційно. Створено презентації «Чарівна краса вишиванки», відеоролики «Вишиванка єднає нас».

До Дня громадян похилого віку та Дня ветерана проведено: години спілкування «Даруйте радість людям», «Людина починається з добра».

Ціннісне ставлення до природи і сформована на його основі екологічна культура є обов’язковою умовою сталого розвитку суспільства, узгодження економічних, екологічних і соціальних чинників розвитку.

Екологічному вихованню учнів у школі приділяється належна увага. Працює гурток «Юні охоронці природи» (керівник Габелюк А.Я.).

Девіз гуртка «Юні охоронці природи»: «Оберігай! Шануй! Люби!». Метою і основним змістом роботи гуртка є формування у гуртківців розуміння взаємозв’язку природних явищ, вироблення вмінь ведення фенологічних спостережень, активізація пізнавальної та творчої діяльності дітей, розвиток знань, що сформувались у школярів під час вивчення природознавства та біології в школі та з життєвого досвіду, виховання екологічно грамотної поведінки в природі.

Участь дітей в роботі гуртка прививає любов до оточуючої природи, бережне відношення до неї, збагачує і розширює світогляд, допомагає краще зрозуміти екологічні процеси, виліковує від повної байдужості до долі природи, від черствості і короткозорості по відношенню до себе і оточуючих.Спостереження за живими об’єктами та явищами пробуджують в учнів пізнавальні інтереси, розвивають мислення та сприяють оволодінню практичними природоохоронними операціями.

Найповніше потребам розвитку творчих здібностей дітей відповідають пізнавальні ігри. Захоплюють дітей ігри з картинками, загадками про рослини і тварин, ігри – вікторини «Що в лісі росте?», «Хто в лісі живе?», «Лісові орієнтири», «Квітковий годинник», аукціони знань на тему «Які рослини можна знайти в тарілці супу?», «Які дикорослі рослини і для чого може використати Робінзон у лісі?» і т.д.

Працюючи у гуртку, учні збирають цікавий матеріал про природу рідного краю. Вони беруть активну участь у Всеукраїнських конкурсах , акціях та операціях «За чисте довкілля», «Не рубай ялинку»,«Парад квітів біля школи» .

Важливе місце в розвитку особистості дитини займає природоохоронна діяльність учнів. Це осінні і весняні роботи на пришкільній ділянці, озеленення території та класних кімнат, догляд за квітниками. Залучення гуртківців до різноманітних видів фізичної праці сприяє тому, що інтелектуальне життя вихованців з дитинства набуває практичної спрямованості. Крім того з дітьми проводяться екскурсії, походи, які є не тільки заходами відпочинку, а мають глибоку й серйозну навчально-виховну природоохоронну спрямованість, містять ряд завдань з екології, що сприяють розвитку творчих здібностей дітей.

До природоохоронної роботи залучаються не тільки гуртківці.

Учні школи та вихованці ЗДО активні учасники природоохоронних акцій, конкурсів, фестивалів.

Проведено класні години «Будь природі другом» (1-4 класи); «Стежками рідного краю» (5-8 класи); кінолекторій «Екологічні проблеми сучасності» (9-11 класи).


Ціннісне ставлення до праці є важливою складовою змісту виховання особистості. Воно передбачає усвідомлення дітьми та учнівською молоддю соціальної значущості праці, розвинену потребу в трудовій активності, ініціативність, схильність до підприємництва, сформованість працелюбності як базової якості особистості.

На класних годинах «Цінуймо працю інших» (1-4 класи), «Скільки у світі професій» (5-8 класи), «Професії нашого часу» (9-11 класи) класними керівниками використовувалися виховні прийоми, мета яких полягає у морально-психологічній підготовці учнів до майбутньої професійної діяльності, вихованні любові до праці, вмінні раціонально розподіляти сили і засоби для досягнення бажаного результату, вивчали професійні схильності випускників, проводили анкетування.

Діє стенд «Орієнтуємо на професію».

Проведено зустрічі з деканом ФДП Миколаївського національного аграрного університету Марценюком І.М.; головним спеціалістом К.В. Липюк, старшим солдатом О.Я. Лабунець Снігурівського районного військового комісаріату.Начальником відділу активної підтримки Снігурівської районної філії Миколаївського ОЦЗ Хижняк О.В. проведено профорієнтаційний захід з використанням психодіагностичного тестування «Я – моє майбутнє».

Особистість, якій властиве ціннісне ставлення до мистецтва, володіє системою елементарних мистецьких знань, адекватно сприймає художні твори, здатна збагнути та виразити власне ставлення до мистецтва, прагне та вміє здійснювати творчу діяльність у мистецькій сфері.

Театральне мистецтво – вид мистецтва, особливістю якого є художнє відображення життя за допомогою сценічної дії акторів перед глядачами. Головне завдання «Театрального гуртка» (керівник Потикайло С.М.) - розвивати у молоді здатність проявляти творчу ініціативу та вміння застосовувати отримані знання на практиці.

Метою гуртка є ознайомлення учнів з історією театрального мистецтва, розвиток інтересу до драматичного театру, засвоєння акторської майстерності, сценічного руху, сценічної мови, основ гриму.

На заняттях гуртка здійснювалася постановка уривків з п’єс, мініатюр, інсценізацій, концертна діяльність.

Результатом роботи гуртка є постановка п’єси на чотири дії «Весілля в Малинівці».

Театралізовані форми роботи використовувалися педагогом-організатором та класними керівниками під час проведення виховних заходів. Креативна діяльність учнів розкривалася під час проведення вечора зустрічі з випускниками, «посвяти в козачата», веселого українського ярмарку, новорічної казки «Диво в гості завітало», музично-розважальної програми до 8 Березня, літературно-музичної композиції «Ангели, що тримають небеса»та інших.

Проведено: конкурси малюнків спортивного спрямування, конкурс плакатів «За здоровий спосіб життя», конкурс патріотичної поезії, українські вечорниці, складання колажу «Діти за мир».

Учні школи та вихованці ЗДО активні учасники та перемоці різноманітних конкурсів декоративного спрямування.

Важливою умовою формування у дітей та учнівської молоді активної життєвої позиції є виховання ціннісного ставлення до себе: до свого фізичного «я», до свого психічного «я», до свого соціального «я».

До Міжнародного дня некуріння проведено: тренінгове заняття «Шкідливість куріння», відеолекторій «Як насправді куріння шкодить», анкетування на визначення обізнаності учнів у питаннях формування здорового способу життя, оформлена виставка літератури в бібліотеці «Курінню – ні! Обери здоров’я» , випущено газету «Здоров’я кожного – здоров’я нації».

До Міжнародного дня боротьби зі СНІДом: пізнавально-просвітницька година «За майбутнє без СНІДу», тренінг «Це повинен знати кожен»,акція «Червона стрічка», конкурс плакатів «СНІДу – ні!», виставка літератури в бібліотеці «Об єднаймося заради безпеки».

Кожен третій вівторок місяця – День Здоров’я. Класні керівники використовували різні форми роботи: бесіди, тренінги, лекції, квести, калейдоскопи корисних порад, дискусії та розглядали питання«Аукціон правил безпечної поведінки», «Корисний і шкідливий інтернет», «Моє здоров’я – у моїх руках»», «Не потрап у тенета»», «Майбутнє без туберкульозу», «Про здорове харчування» та інші.

Діють інформаційні стенди: «Куток Здоров’я», «Ми за здоровий спосіб життя».

У 5-11 класах працює «Школа самовиховання», яка передбачає бесіди на морально-етичні теми відповідно до вікових особливостей учнів. Обговорено теми: «Яка я цікава людина», «Сам собі вихователь», «Здійснити себе» «Одвічні питання життя», «Повір у себе» та інші.

Класними керівниками проведено бесіди щодо вивчення правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, запобігання отруєнь, правила безпеки при користуванні газом, безпеки на воді, безпеки користування електроприладами, «Увага! Вибухонебезпечні предмети» та інші.

За комплексною програмою формування здорового способу життя серед дітей та підлітків Проект «Діалог» працює класний керівник 7 класу Свідерко А.В.

Кожен третій четвер місяця – Чистий четвер.

Розвитку рухових здібностей, фізичній витривалості, високій працездатності, здатності відновлювати силу після фізичного навантаження сприяє фізичне виховання учнів.

Під керівництвом вчителя фізкультури Предчука А.М. в школі проводились спортивні змагання з баскетболу, футболу, легкої атлетики, конкурсні програми до Дня фізичної культури і спорту, до Дня Захисника України, «Ну-мо, хлопці», «Олімпійський тиждень».

Взяли участь у районних змаганнях з легкої атлетики, настільного тенісу, шахів, футболу, міні-футболу, баскетболу, «Шкіряний м’яч», дитяча волейбольна ліга, дитяча баскетбольна ліга 3х3.


Важливою складовою освітнього процесу сучасного закладу освіти є організація роботи з батьками, сім’ями учнів.

Робота з батьками в школі здійснюється за такими напрямками:

- вивчення сімей учнів, їх виховного потенціалу;

- включення батьків у освітній процес;

- формування педагогічної культури сучасної сім’ї;

- корекція виховної діяльності родин з різним типом сімейного неблагополуччя.

У вересні 2019 року проведено загальношкільні батьківські збори на яких створено раду НВК із 15 осіб (5 батьків, 5 вчителів, 5 учнів), головою ради НВК обрано Головчак Т.М. та створено 3 комісії: фінансова, санітарно-гігієнічна, комісія внутрішніх справ.

На засіданнях ради НВК розглядалися питання:

- про основні напрямки роботи закладу з профілактики правопорушень та злочинів серед учнів;

- про заходи щодо безпеки життєдіяльності учнів;

- про оздоровлення школярів та інші.

Складено соціальний паспорт школи і сплановано відповідну роботу.

Адміністрацією закладу, класними керівниками проводилось вивчення умов проживання та виховання учнів. Діти залучалися до проведення загальношкільних та класних заходів, до роботи гуртків.

Складним періодом, який вимагав швидкого переналаштування та мобілізації тих ресурсів, які до цього часу не були повноцінно задіяні, став карантин.

Інструментами для спілкування в дистанційному навчанні були: шкільний сайт, групи у вайбері, сайти та блоги педагогів закладу.

З усіх питань щодо організації навчання та виховання батьки мали змогу звертатися до адміністрації закладу, класних керівників.

День матері та День сім’ї відзначали дистанційно. Організовано фотовиставку «Моя сім’я», створено презентації, відеоролики «Сім’я – джерело радості і щастя».

У рамкахщомісячного лекторію для батьків проведено: круглий стіл «Сім’я – це простір без насильства»,діалог поколінь «Взаємовідносини батьків і підлітків»,збір проблемних питань для індивідуальних консультацій «Скриня довіри», тренінг «Право на право», ділова гра «Учимося вирішувати суперечливі питання», «Моя сім’я – це світ, де завжди затишно» та інші.

Тісна співпраця з батьками налагоджена у класоводів: Ридош К.В., Геряк Л.В., Владимирової Л.А., Йосипенко О.П., класних керівників: Снєгової І.В., Габелюк А.Я., Свідерко А.В., Предчук Н.М., Потикайло С.М, Гончар Л.М.

Проблема превентивності в освіті набуває особливої гостроти, оскільки молодь формується за складних соціокультурних умов економічних і політичних суперечностей, криміногенності в суспільстві, які провокують деструктивну поведінку неповнолітніх. Збільшується рівень агресії та емоційних порушень у поведінці дітей. Тому одним з найважливіших напрямів виховної роботи з дітьми та молоддю є превентивне виховання та профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх.

У навчально-виховному комплексі створена цілісна система правової та профілактичної роботи з учнями, яка спрямована на правову освіту, профілактику правопорушень школярів, і є складовою програмно-цільового підходу до організації освітнього процесу. Формування правової культури учнів здійснюється через систему уроків, позаурочної діяльності, шкільного самоврядування, виховних заходів. Аналіз анкетування показав, що діти розуміють негативний вплив тютюну, алкоголю та вживання наркотиків на організм підлітка.

У школі створена координаційна рада профілактики правопорушень, яка розглядає питання порушення дисципліни учнями НВК, проводить індивідуальні консультації для батьків, рейди-перевірки.

Адміністрація, класні керівники постійно забезпечують контроль за поведінкою дітей в навчальний час та через батьків і ровесників у позаурочні години.

На постійному контролі – відвідування учнями школи (ведеться на трьох рівнях: загальношкільному (відповідає секретар Предчук І.В., ведеться загальношкільний журнал обліку відвідування); класному (відповідає класний керівник, відмічає в класному журналі); учнівському (відповідає міністр внутрішніх справ класу, ведеться щоденник обліку).

Щомісяця класні керівники звітують про відвідування учнями школи, надаючи довідку, в якій зазначають кількість пропущених днів за місяць, з них по поважній причині, без поважних причин, кількість лікарняних довідок, пояснень від батьків.

За 2019-2020 навчальний рік пропусків без поважних причин немає.

Налагоджена співпраця з громадською інспекцією у справах дітей при виконкомі Павлівської сільської ради; службою у справах дітей райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділом ювенальної превенції Снігурівського відділу поліції.

У шкільній бібліотеці організовано книжкову виставку «Вивчаємо свої права та обов’язки».

В рамках Всеукраїнського тижня права проведено: Всеукраїнський урок «Права людини», турнір правознавців, вікторина «Конституційні права, свободи та обовʼязки громадян України», конкурс малюнків «Що ми знаємо про свої права», створено відеоролик «Я маю право» (керівник Предчук Н.М.), книжкова виставка «Є права у кожного із нас», тренінг для батьків «Право на право».

Проводиться цілеспрямована профілактична робота з колективом школи з протидії булінгу.

На засіданні методичного об’єднання класних керівників з теми «Організація та проведення профілактичної роботи щодо попередження випадків булінгу серед учасників освітнього процесу» класні керівники опрацювали нормативні документи щодо попередження булінгу, стали учасниками тренінгу «Протидія булінгу в дитячому середовищі».

На класних годинах «Що таке толерантність», «Протидія булінгу в дитячому середовищі; під час бесід «Профілактика булінгу в учнівському середовищі» класні керівники використовували методичні рекомендації щодо формування у дітей нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, створювали моделі відповідальної та безпечної поведінки,розвивали вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації. Діти обізнані, як потрібно діяти у разі домашнього насильства.

Проведено тренінгове заняття «Булінг в школі. Як його розпізнати?» (класний керівник 7 класу Свідерко А.В.); розроблено пам'ятки по протидії булінгу «Стоп булінг!».

З метою навчання дітей та підлітків життєвих навичок, які сприяють соціальній злагодженості, полегшенню адаптації до нових життєвих обставин, відновленню психологічної рівноваги, розбудові здорових стосунків у закладі впроваджувався проект з розвитку життєвих навичок «Вчимося жити разом».

Станом на травень 2020 року жоден з учнів школи не перебуває на обліку як схильний до правопорушень.

У закладі проводиться діагностика стану та результативності виховної роботи згідно з програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» для визначення оцінки стану ціннісного ставлення підлітка до держави й суспільства, до людей, до себе, до природи, до праці, до культури та мистецтва. За результатами діагностичного опитувальника «Особистісне зростання» учнів НВК, середній коефіцієнт по школі становить 5,9, що відповідає достатньому рівню (додаток 1).

З метою демократизації управління закладом, розвитку соціальної активності учнів на початку навчального року були сформовані органи учнівського самоврядування.


Учнівське самоврядування уособлює демократичну та самодіяльну атмосферу, захищає й забезпечує права всіх учасників колективу, сприяє формуванню у них громадянськості, організаторських якостей, допомагає педагогічному колективу в проведенні різноманітних заходів, виступає їх ініціатором.

Роботою шкільних міністерств освіти, внутрішніх справ, культури, добрих справ, охорони здоровʼя, спорту, інформації керують президент та прем’єр- міністр. Адміністрацією школи призначаються педагоги-консультанти, які виконують функцію радників, посередників між врядуванням і вчителями, батьками та місцевою громадою.

Щороку в НВК проводиться день учнівського самоврядування. Цього року старшокласники мали змогу виступити в ролі адміністрації закладу, вчителів-предметників.

За ініціативи та участі членів самоврядування проведено: свято до Дня вчителя «Щастя тобі, вчителю», веселий український ярмарок, конкурсно-розважальна програма «Чекаємо 20-ті», спортивні ігри «Від козацьких старшин до спортивних вершин», флешмоб «З Україною в серці», ланцюг єднання «Україна – разом і назавжди», акція «Подаруй голуба».

Протягом року випускалася газета «Голос самоврядування», де розміщувалися матеріали до знаменних та пам’ятних дат, висвітлювалась діяльність учнівського самоврядування.

Взяли участь у районному зборі лідерів органів учнівського самоврядування (Потикайло С.М., Лакота В., Воткаленко К.); районному семінарі кураторів та лідерів органів учнівського самоврядування ( Потикайло С.М., Іленда А., Лакота В.).

2.2.2. Дотримання законодавства

щодо вивчення і використання української мови як державної

Щорічно учні НВК берутьучасть в Міжнародному конкурсі з української мови ім. П.Яцика, у всеукраїнських та регіональних конкурсах, присвячених ювілею класиків української літератури, Днів слов’янської писемності. До шевченківських свят приурочується проведення тижня української мови і літератури. У класах проходять літературні години, конкурси читців, малюнків, учні пишуть власні вірші, твори.

Заклад забезпечений нормативними документами про мову. Педагогічний і учнівський колективи дотримуються норм єдиного мовного режиму. Учні забезпечені підручниками та довідковою літературою. Здійснюється контроль за викладанням української мови. Оформляються інформаційні матеріали та інтер’єр НВК з використанням державної символіки, українських мотивів у класах, коридорах та ін.

2.2.3. Організація роботи групи продовженого дня

Протягом року в НВК працювала група продовженого дня (вихователь Вітренко О.М.), яку відвідували 33 учні 1-6 класів.

Головною метою роботи в групі продовженого дня є виховання самостійної, творчої, відповідальної, освіченої і фізично здорової людини.

Протягом року робота в групі була направлена на вирішення наступних цілей:

- глибоко вивчати індивідуальні особливості учнів, їх інтереси, потреби;

- виховувати пізнавальні інтереси і активне ставлення до суспільного життя;

- розвивати, поглиблювати і систематизувати розуміння дітьми моральних цінностей, норм і правил, культурної поведінки школі, суспільстві;

- формувати практичні вміння і навички культурної поведінки, турботливого ставлення до людей, природи, всенародних надбань;

- виховувати позитивні риси характеру: старанність, організованість, чемність, справедливість, дисциплінованість;

- вчити учнів турбуватися про своє здоров’я, вчити з ними правила особистої гігієни;

- розвивати творчі здібності учнів.

Робота здійснювалась відповідно до затвердженого режиму та календарно-тематичного плану.

Щодня у групі проводились виховні заходи :

- виховні бесіди, спрямовані на всебічний розвиток людської особистості: «Шануй людей — і тебе шануватимуть», «Добре там жити, де вміють дружити», «Здорова дитина - здорова нація», «Грамоти вчиться — завжди знадобиться», «Життя людини - найвища цінність», «Буду я природі вірним другом!», «Хай буде мир на всій Землі !» та інші.

- виховні бесіди, присвячені державним, народним святам та визначним подіям нашої держави: «Моя Батьківщина – Україна. Державні символи України», «Козацькому роду нема переводу», фантазування «Якою буде наша країна через 20 років», творчі заняття «Складання казки про країну Україну», «Букет солдату», «Календар весняних свят» та інші.

- ситуативні ігри , результатом яких є формування певної поведінки у суспільстві, проведення сюжетно – рольових ігор;

- моделювання ситуацій та визначення способу виходу з них;

- розвиваючі та інтелектуальні ігри (математичні розмальовки, настільні ігри, відгадування загадок, вікторини, кросворди шаради, ребуси);

- уявні подорожі, усні журнали: «Подорож екологічними стежками»,

«Подорож заповідниками», «Чудеса України», «Асканія Нова–степова казка», «Квіти України», та інші);

- вправи та завдання на розвиток мислення та уяви (домалювати предмет, відгадати предмет за описом, намалювати відповідь до загадки, придумати загадку, придумати кінець загадки, казки, тощо);

- творчі заняття (ліплення, малювання, складання оригамі, аплікації, колажі);

- бесіди щодо дотримання правил безпечної поведінки та охорони життя (про безпечну поведінку під час рухливих ігор, про профілактику сезонних захворювань, про правила безпечної поїздки у шкільному автобусі, про правила поведінки під час відпочинку на вулицях, на природі, про правила пожежної безпеки, та інші);

- читання дитячої літератури (енциклопедії, дитячі журнали);

- прогулянки на свіжому повітрі , під час яких учні спостерігають за змінами в природі, за поведінкою людей в певних ситуаціях;

- рухливі ігри на свіжому повітрі (дитячі, українські народні , спортивні);

- перегляд та відгадування роликів - загадок, головоломок в інтернеті;

- перегляд пізнавальних фільмів та мультфільмів;

- індивідуальна робота з учнями.

Вихованці ГПД стали учасниками конкурсів :

Ступіна Ілона взяла участь у Всеукраїнському конкурсі «Українське народознавство» (від «Всеосвіти»), спрямованого на підвищення рівня народознавчих знань школярів, формування національної культури, пізнання духовних та матеріальних надбань українського народу та посіла І місце, отримала Диплом переможця.

Чепіль Аліна (6 клас) стала учасником Всеукраїнського конкурсу

«Захисники України» (від проекту «На урок»), отримала Диплом І ступеня.

Вихователь ГПД Вітренко О.М. взяла участь у вебінарах:

- «Розвиток соціальних навичок у дітей: ігри та вправи»;

- «Як обрати стиль спілкування з дитиною в умовах сьогодення»;

- «Ігрові рішення , як засіб розвитку учасників освітнього процесу»;

- «Мініпроекти у виховній роботі вчителя».

ІІІ. Управління навчальним закладом


3.1. Планування та контроль

3.1.1. Концепція розвитку навчального закладу

Концепція розвитку закладу розроблена у відповідності з державною програмою „Освіта”(Україна ХХІ століття), основними положеннями Конституції України, законами України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, Концепцією загальної середньої освіти (12 річна школа), іншими державними нормативними документами, що стосуються розвитку і реформування освітньої галузі.

Концепція розвитку розроблена з урахуванням освітньої ситуації в мікрорайоні закладу, регіональних освітніх програм, потреб батьків.

Концепцією визначені пріоритетні напрямки розвитку НВК:

· забезпечення повної загальної середньої освіти молоді;

· формування і розвиток соціально-активної, гуманістично-спрямованої особистості з системою наукових знань про природу, людину і суспільство, почуттям національної самосвідомості, глибоко усвідомленою громадською позицією;

· задоволення потреб населення в мовах навчання;

· реформування змісту навчально-виховного процесу в зв’язку із переходом на нову структуру, зміст і термін навчання;

· забезпечення методичного та професійного вдосконалення педагогічних кадрів;

· забезпечення гарантованого соціального захисту учасників навчально-виховного процесу.

У Концепції розвитку НВК відображено :

v принципи формування концепції;

v аналіз освітньої ситуації;

v зміст навчально-виховного процесу;

v організація навчально-виховного процесу;

v система виховання;

v система управління школою.

Концепція розвитку є основним документом, на якому базується програма розвитку НВК, яка складається на 5- річний термін. Згідно з Концепцією розвитку здійснюються перспективне та поточне планування роботи всіх ланок і напрямків діяльності закладу.

Виходячи з цього, адміністрація та педколектив НВК здійснюють системний аналіз, планують та відповідно коригують свою діяльність.

Концепція розвитку відповідає політиці держави. Є необхідні статистичні дані про кожного учня. Педагогічний колектив має високий кваліфікаційний рівень. Впроваджує інноваційні технології та передовий педагогічний досвід. Дирекція вміє проектувати управлінську діяльність закладу, стратегії та освітні цілі.

3.1.2. Планування діяльності навчального закладу

Планування діяльності закладу відповідає концепції розвитку. Наявні всі документи планування. На основі аналізу роботи НВК за попередній навчальний рік складається річний план роботи закладу на наступний навчальний рік, який обговорюється і затверджується педагогічною радою. На основі річного плану роботи складаються плани роботи методичної ради та методичних об’єднань, виховної роботи класних керівників, учнівського самоврядування, які вирішують конкретні проблеми в навчально-виховному процесі, різноманітні заходи щодо виконання завдань, які стоять перед закладом. У відповідності з річним планом здійснюють планування своєї роботи всі інші підрозділи НВК та органгромадського самоврядування - Рада НВК. Таким чином забезпечується реальність планування, його дієвість та результативність.

Раціонально використовується інваріативна та варіативна складова робочих навчальних планів. Дотримується гранично допустиме навантаження учнів. Усі вчителі забезпечені навчальними програмами. Враховуються освітні запити школярів. Своєчасно ведеться та надається у вищі інстанції звітна документація. Планування роботи структурними підрозділами здійснюється на достатньому рівні та у відповідності з навчальними програмами.

Така система планування, що відпрацьована в НВК і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу і забезпечує планомірний розвиток закладу.

До аналізу перспективного та річного планування долучаються всі педпрацівники НВК, враховуються можливості корегування, деталізації в плануванні.

1.1.3. Ефективність управлінських рішень

Управлінська діяльність адміністрації НВК спрямована на виконання завдань: отримання учнями якісної освіти; забезпечення загального розвитку особистості; формування життєво важливих компетенцій; збереження і зміцнення здоров’я школярів; підвищення професійного рівня педагогів; зміцнення матеріально - технічної бази закладу.

Виходячи з цих завдань, і у відповідності з діючим законодавством, наказами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, нормативними актами міністерств інших галузей та Кабінету Міністрів, в НВК приймаються управлінські рішення та видаються відповідні накази і розпорядження, основними з яких є:

* Про розподіл навчального навантаження;

* Про розподіл обов’язків між керівниками школи;

* Про організацію методичної роботи;

* Про атестацію педагогічних працівників;

* Про облік дітей і підлітків шкільного віку;

* Про організацію харчування дітей;

* Про проведення медичного огляду тощо.

Призначаються відповідальні за виконання певних наказів та розпоряджень директора школи, визначаються особи, які здійснюють контроль за їх виконанням.

Про ефективність прийнятих управлінських рішень та їх дієвість свідчать результати роботи закладу:

ü протягом звітного періоду забезпечено 100% охоплення дітей шкільного віку навчанням;

ü спостерігається поступове підвищення якості навчально-виховного процесу, що видно із таблиць та діаграм;

ü постійно зростає кваліфікаційний рівень педагогів, що підтверджується рішеннями районної та обласної атестаційних комісій;

ü незважаючи на недостатність фінансування, зміцнюється матеріально-технічна база закладу, проведено поточний ремонт приміщень школи та класних кімнат, утримуються в задовільному стані система опалювання, водопостачання та каналізації;

ü збільшується кількість учнів-переможців районних предметних олімпіад та різноманітних конкурсів різного рівня;

ü протягом останніх чотирьох років заклад займає призові місця в рейтингу шкіл району.

Ефективність управлінських рішень багато в чому визначається досвідом роботи керівника, умінням об’єктивно вивчити та оцінити ситуацію, накреслити чіткий план реалізації шляхів розв’язання. Дирекція НВК своєчасно готує аналітичні матеріали внутрішкільного контролю, знає і виявляє недоліки в напрямах діяльності закладу,конкретно приймає рішення для їх усунення. Управлінські рішення своєчасно доводяться до колективу виконавців. Здійснюється контроль за виконанням рішень. Не завжди на високому рівні моральне і матеріальне стимулювання.

3.1.4. Впровадження інноваційних технологій

в управлінні закладом, інформаційне забезпечення

Узакладі є всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність середнього загальноосвітнього закладу:

Конституція України, Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положення про загальний середній навчальний заклад, Концепція загальної середньої освіти (12 річна школа), Національна доктрина розвитку освіти, Державні стандарти початкової та середньої загальної освіти, всі інструкції та накази, методичні листи та рекомендації МОН України.

Сучасний процес інформатизації освіти потребує впровадження інформаційних технологій у навчання, а також в управління навчальним закладом. У НВК комп’ютер став невід’ємною частиною не тільки кабінету інформатики, а й робочого місця директора, його заступників, бібліотекаря, вчителів, секретаря, завгоспа, комірника.

У закладі створюється база даних про успішність учнів, стан відвідування навчальних занять, причини пропусків уроків, стан захворюваності учнів, рейтинг вчителів за результатами навчальних досягнень учнів, яких вони навчають, ведеться облік дітей та підлітків від 6-ти дл 18-ти років, які підлягають навчанню. Застосування комп’ютерних технологій дає змогу впорядкувати облік та обробку інформації, вдосконалити систему ведення документації і взагалі підвищити ефективність роботи педагогічного колективу за рахунок якості і оперативності розв’язання управлінських рішень, надання своєчасної методичної допомоги.

З підключенням закладу до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти, Миколаївського департаменту освіти і науки, сайтів ІППО та відділу освіти, сайтів інших закладів освіти, що дає можливість оперативно користуватися достовірною інформацією вчителям і керівництву НВК, вчасно знайомитись з новими документами МОН.

3.1.5. Якість внутрішкільного контролю

Система внутрішкільного контролю охоплює різні види (оперативного, поточного, перспективного, постійного, суворого) контролю. Йому передує робота з детального вивчення та подальшої аналітико-інформаційної обробки. Для ефективності контролю на початку навчального року видається наказ «Про розподіл посадових обов’язків між адміністрацією закладу». На підставі якого за директором та його заступниками розподіляються конкретні напрямки здійснення контролю. Відповідно до річного плану координація внутрішкільного контролю здійснюється на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директору, робочих та оперативних нарадах. Всі рішення щодо цього оформляються відповідними наказами по НВК, з зазначенням термінів повторного контролю.

Про результативність та якість внутрішкільного контролю в навчально-виховному процесі свідчать показники навчальних досягнень учнів закладу за останніх 4-5 років, результати державної підсумкової атестації, наявності нагороджених золотою та срібною медалями, вступу випускників закладу до ВНЗ. Особлива увага приділяється контролю ведення шкільної документації, в т.ч. документів суворої звітності, класних журналів, книг обліку видачі атестатів та свідоцтв тощо.

На постійному контролі адміністрації НВК перебувають питання дотримання всеобучу дітьми шкільного віку мікрорайону закладу, дотримання техніки безпеки, санітарно-гігієнічних норм в навчально-виховному процесі, забезпечення гарячого харчування та підвозу учнів до НВК.

3.1.6. Ведення ділової документації

Ділова документація закладу ведеться згідно з Інструкцією з діловодства у закладах загальної середньої освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України №676 від 25.06.2018 року.

У НВК наявні і ведуться всі необхідні документи згідно з переліком обов'язкової ділової документації і вимогами до їх оформлення та терміну зберігання.

Крім того, в закладі наявні нормативно-правові та інструктивно-методичні документи, необхідні для здійснення навчально-виховного процесу і господарської діяльності у відповідності з вимогами до загальноосвітніх навчальних закладів.

За веденням ділової документації здійснюється постійний контроль, призначені відповідальні за кожним видом документації і кожною ланкою роботи.

Питання щодо ведення ділової документації, і особливо класних журналів, журналів ГПД та гурткової роботи, систематично вивчаються, контролюються і розглядаються на нарадах при директорі, методичних та інструктивних нарадах.

3.1.7. Взаємодія з органами місцевого самоврядування і громадськістю

Забезпечення тісного взаємозв’язку НВК з органами місцевого самоврядування здійснюється перш за все через участь членів педагогічного колективу в представницьких органах. Двоє педагогів є членами виконкому.

Узакладі активно працює Рада НВК, яка надає практичну допомогу в підготовці НВК до навчального року. Батьківські комітети створені в кожному класі.

Тісний зв'язок закладу з іншими культурно-просвітницькими організаціями села – будинком культури, сільською бібліотекою. За їх спільною участю готуються та проводяться різноманітні акції та заходи. Зокрема відзначення Дня Перемоги, проведення Дня села, організації концертів художньої самодіяльності, проведення читацьких наукових конференцій тощо.

Також велику роль надає співпраця з сільськогосподарськими, фермерськими господарствами, які надають спонсорську допомогу у вигляді продукції для шкільної їдальні, в придбанні новорічних подарунків, меблів та будівельних матеріалів.

ІV.Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів та працівників закладу


4.1. Створення умов для забезпечення

прав і свобод учасників освітньогопроцессу

Для забезпечення конституційних прав і свобод учасників навчально-виховного процесу в Павлівському НВК вся діяльність навчального закладу відбувається відповіднодо Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Статуту, Колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом, чинних нормативно-правових актів. Обговорення та винесення основних рішень стосовно навчально-виховного процесу здійснюються колегіально.

Розподіл обов’язків здійснюється з урахуванням виробничої необхідності, конкретних умов та можливостей кожного працівника. Моральне та матеріальне стимулювання працівників узгоджується з профспілковим комітетом.

З метою задоволення освітніх потреб учнів закладу використовує варіативну частину навчального плану, можливості профільної освіти, мережу гурткової та позакласної роботи, індивідуальну форму навчання, роботу з обдарованою молоддю.

Крім цього, можна відмітити наступні напрямки, що забезпечують дотримання прав учасників навчально-виховного процесу :

§ Забезпечення соціальної підтримки дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей та інших учнів із соціально вразливих категорій;

§ Організація медичного обслуговування учнів та працівників школи;

§ Організація харчування учнів;

§ Підвіз до закладу (за програмою «Шкільний автобус»);

§ Забезпечення умов для збереження здоров’я учнів;

§ Організація відпочинку та оздоровлення учнів, педагогічних працівників.

4.2. Забезпечення соціальної підтримки дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей

та інших учнів із соціально вразливих категорій

Узакладіздійснюється планомірна робота по забезпеченню соціальних гарантій дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей. На кожну дитину (сім’ю) заведено соціальний паспорт, в якому зазначено інформацію про дитину, її метричні дані, відомості про батьків (опікуна), довідку про матеріальний стан, акти обстеження тощо. Адміністрацією закладу, класними керівниками проводилось вивчення умов проживання та виховання учнів, на основі чого складались довідки відвідування сімей та акти обстеження матеріально-побутових умов проживання. Відповідно до цього визначається план заходів з соціальної підтримки та подається звіт про надану допомогу чи виконану роботу.

Складено соціальний паспорт школи:

2019-2020

Багатодітних сімей

10

Малозабезпечені

8

Дітей позбавлених батьківського піклування

7(3 сім’ї)

Дітей-сиріт

2

Діти з особливими освітніми потребами

3

Діти, батьки яких перебувають на військовійслужбі за контрактом

1

Діти-чорнобильці

2(1 сім'я)

Серед конкретних напрямків реалізації соціальної підтримки можна відмітити наступне:

Þ Діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування харчуються безкоштовно.

Þ Всі діти цієї категорії охоплені гуртковою роботою.

Þ Постійно ведеться контроль за наданням матеріальної та соціальної допомоги.

Þ Діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування отримали подарунки під час благодійної районної ялинки.

Þ Діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування відвідали Губернаторську ялинку і отримали подарунки.

4.3. Організація медичного обслуговування учнів та працівників школи

Штатною медсестрою закладує фахівець з відповідною медичною освітою. Згідно з посадовими обов’язками вона здійснює періодичний профілактичний медогляд дітей, подає інформацію у відділ освіти та районну лікарню про випадки захворювання, надає в разі потреби первинну допомогу. Здійснює контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм в навчальних приміщеннях, у шкільній їдальні, проводить дезинфекційні заходи, веде облік медичних карток та профілактичних щеплень учнів НВК. Надає практичну допомогу класним керівникам в проведенні бесід, заходів профілактичного та інформаційного характеру, здійснює перед рейсовий та після рейсовий огляд водія шкільного автобуса.

Систематично учні закладу проходять медичні огляди фахівцями поліклініки Снігурівської районної лікарні. Здійснюється профілактичне щеплення та вакцинація учнів, ведеться постійний моніторинг епідемічної ситуації в навчальному закладі.

Усі працівники НВК щорічно проходять професійний медичний огляд в районній лікарні з відповідним записом у санітарній книжці та отриманням допуску до роботи.

Серед проблем пов’язаних з медичним обслуговуванням, слід відмітити:

ü відсутність медичного кабінету;

ü недостатнє матеріально-технічне забезпечення ;

ü відсутність надходжень в потрібному об’ємі медичних препаратів.

4.4. Організація харчування учнів

Їдальня закладу розрахована на 90 посадочних місць. Харчоблок відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Забезпечений електричними плитами, витяжкою, холодильними камерою та шафами, гарячою та холодною проточною водою, стелажами для зберігання посуду, миючимизасобами тощо. Штат працівників їдальні становить три чоловіка – комірник, кухар та мийник посуду іпроходить щорічну медико-санітарну комісію.

Асортимент продукції, що пропонується, включає гарячі страви. Обов’язковим є дотримання щоденного меню, що затверджується директором, погодженого з районною СЕС. У відповідних журналах медпрацівником реєструється бракераж сировини та готової продукції. Адміністрацією НВК, батьківським комітетом здійснюється періодичний контроль за дотриманням технології приготування страв, якістю харчування та дотриманням санітарно-гігієнічних норм.

Забезпечення та доставка продуктів здійснюється приватними підприємством відповідно укладеного договору.

Харчування організоване для учнів 1-11 класів (сніданки). Оплата за харчування для учнів 1-4 класів, дітей-сиріт й дітей з малозабезпечених сімей здійснюється за бюджетні кошти (з розрахунку 13грн. в день на дитину), для учнів 5 – 11 класів - за кошти батьків (з розрахунку 7.50грн. в день на дитину).

За результатами трьох останніх років маємо такі показники щодо охоплення учнів гарячим харчуванням.

Охоплення гарячим харчуванням учнів 1-11 кл.

Рік

клас

1-4

5

6

7

8

9

10

11

2017-2018

100

95

99

92

76

67

83

57

2018-2019

100

100

97

84

74

66

60

82

За результатами 2019-2020 навчального року маємо такі показники щодо охоплення учнів гарячим харчуванням:

4.5. Стан дитячого травматизму

Одним із важливих питань навчально-виховного процесу закладу є забезпечення охорони життя і здоров’я учнів, попередження нещасних випадків. УНВКзатверджено заходи щодо попередження дорожньо транспортного травматизму та інших нещасних випадків.

У рамках даних заходів виконано наступне:

· забезпечено проведення інструктажів з техніки безпеки;

· проводиться перевірка стану території закладу;

· організовано чергування вчителів;

· призначено відповідального вчителя по підвозу дітей;

· оформлено стенди з наочними матеріалами щодо попереджень всіх видів дитячого травматизму;

· своєчасно проводиться розслідування нещасних випадків;

· проведено місячник Безпеки руху;

· організовано роботу загону ЮІР;

· організовано вивчення правил дорожнього руху учнями закладу та забезпечено викладання «Основ здоров’я»;

· створено куточки «Правила електробезпеки», «Правила дорожнього руху»;

· проводяться навчальні тренування з ЦЗ;

· беремо участь у Всеукраїнських акціях та рейдах з питань безпеки;

· проводяться консультації батьків щодо запобігання дитячого травматизму.

Унаслідок систематичної попереджувальної роботи простежується незначна кількість нещасних випадків та травм.

4.6. Забезпечення умов для збереження здоров’я учнів

У закладіздійснюється планомірна комплексна робота по забезпеченню умов для збереження здоров’я учнів. Крім, згаданого у пп. 4.3 та 4.5 слід зазначити про наступне.

У рамках програми «Здоров’я через освіту»:

· забезпечено щорічний обов’язковий медичний огляд;

· на уроках проводяться фізкультурні хвилинки, валеологічна паузи з метою зняття втоми, активізації розумової та фізичної працездатності;

· впроваджуються різні форми навчання правилам безпечної поведінки вдома, на вулиці, в місцях відпочинку;

· дотримуються санітарно-гігієнічні вимоги до приміщеньзакладу та спортивного залу.

У рамках реалізації завдань комплексної регіональної програми «За здоровий спосіб життя» у НВК проведено:

¨ антинікотинова інформаційно-освітня та профілактична робота серед учнів;

¨ заходи щодо попередження грипу, інфекційних захворювань, гепатиту В, туберкульозу, пташиному грипу, Сніду, венеричних захворювань;

¨ зустрічі з меличною сестрою щодо здорового способу життя;

¨ Тиждень безпеки дитини;

¨ акції«Молодь за здоров’я», «Здорова дитина – майбутнє України», «Скажімо ні насильству в сім’ї», «Не палити – стати переможцем».

4.7. Стан фізичного виховання

Спортивно-масова та фізкультурно-оздоровча робота закладу спрямована на виконання державної програми «Фізичне виховання – здоров’я нації», комплексних програм «Здоров’я через освіту», «За здоровий спосіб життя». Відповідно до цього у закладі розроблено календар спортивно-масових заходів, дороботи залучені органи учнівського самоврядування.

Для занять фізкультурою та спортом в розпорядженні школярів спортивні майданчики: 2гандбольні, 1 волейбольний, 1 баскетбольний, турніки. Спортивний зал обладнаний гімнастичними стінками, баскетбольними щитами, зйомною волейбольною сіткою.

Спортивні команди взяли участь у районних змаганнях з легкої атлетики, настільного тенісу, гандболу, футболу, міні-футболу, волейболу, баскетболу, «Старти надій», «Шкіряний м’яч», «Олімпійське лелеченя», «Олімпійські надії», Козацький гарт».

Систематично проводяться спортивні свята та змагання. Зокрема, традиційними стали проведення шкільної спартакіади, військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), днів туризму.

Значною проблемою в організації фізкультурно-оздоровчої роботи є недостатнє забезпечення спортивним інвентарем. Поповнення матеріальної бази за рахунок батьківських та спонсорських коштів не може повністю забезпечити всі потреби для фізичного розвитку дітей.

4.8. Організація відпочинку та оздоровлення учнів, педагогічних працівників

Оздоровлення учнів та працівників НВК здійснюється згідно із створеною шкільною програмою по оздоровленню учнів та планом роботи профспілкового комітету.

Питання оздоровлення учнів включають в себе поліпшення умов розвитку, виховання та освіти учнів, організацію дозвілля і змістовного літнього оздоровлення. Частина учнів проходять оздоровлення в літніх дитячих таборах, частина на морі (в т.ч. діти сироти і діти, що позбавлені батьківського піклування).

Говорячи про здобутки, не можна не визначити і проблеми закладу:

ü впровадження в освітній процес ІКТ;

ü зміцнення морального та фізичного здоров’я учнів;

ü активізація роботи щодо залучення учнів до науково-пошукової діяльності;

ü покращення матеріально-технічного забезпечення.

Кiлькiсть переглядiв: 687

Коментарi