• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Виховна робота
Метою виховання на сучасному етапі є формування морально-духовної, життєво компетентної цілісної особистості, патріота з активною позицією, інноватора, здатного самореалізуватися в соціумі як професіонал, сім’янин.

Із огляду на визначені пріоритети в освіті, найважливішим для держави є виховання на цінностях. Формуванню ціннісних орієнтацій особистості сприяє взаємозв’язок впливів: родини; вчителя; соціальних об’єктів; довкілля (освітнього простору). Процес успішного розвитку особистості будується на принципах соціального партнерства.

Педагогічний колектив Павлівського НВК свою діяльність спрямовує на розвиток високоосвіченої, соціально активної й національно свідомої особистості, яка наділена глибокою громадянською відповідальністю, високими духовними цінностями, що здатна до самоосвіти і самовдосконалення.

Тема виховної роботи, над якою працює заклад: «Створення умов для формування в учнів громадянської свідомості на основі єдності національних та загальнолюдських цінностей».

Планування виховної роботи здійснюється відповідно до програми «Нова українська школа у поступі до цінностей» (І.Д. Бех), обласної програми «Покоління успішних», програм МОН та МОІППО з питань виховання, Річного плану роботи, з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей учнів.

Організація виховної роботи здійснюється у відповідності до змістових ліній ціннісних орієнтацій:

 Загально- людські цінності (базові);

 Соціально-громадянські цінності;

 Національні цінності;

 Родинно-сімейні цінності;

 Валео-екологічні цінності;

 Особистісно орієнтовані цінності;

 Освітні цінності

Основними формами виховної роботи в школі є:

1. Інформаційно-масові (дискусії, диспути, конференції, інтелектуальні аукціони, ринги, вечори, подорожі до джерел рідної культури, історії, держави і права, створення альманахів).

2. Діяльнісно-практичні групові (екскурсії, свята, ігри-драматизації, ярмарки, фестивалі, народні ігри, огляди-конкурси).

3. Інтерактивні (шкільний клуб, КВК, агітбригада, гуртки).

4. Діалогічні (бесіди, міжрольове спілкування).

5. Індивідуальні (доручення, творчі завдання, звіти, індивідуальна робота).

6. Наочні (шкільний музей, виставка дитячої творчості, книжкові виставки, тематичні стенди).

Система виховної роботи закладу забезпечує:

• організацію роботи з актуальних проблем виховання з педагогами, класними керівниками;

• активне залучення до процесу виховання батьківської громадськості;

• розвиток активності школярів у різних видах діяльності та творчий розвиток їх здібностей та інтересів.

Виховна робота в закладі будується на традиціях і звичаях українського

народу, вивченні його історичної та культурної спадщини, формуванні в підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків, поваги до державних символів України.

Формуванню соціального досвіду вихованців сприяє виховна система НВК, яка враховує: соціальне замовлення; досягнутий рівень сформованості у вихованців окремих соціальних якостей і соціального досвіду в цілому; умови та традиції закладу.

Виховна система закладу передбачає єдність урочної та позаурочної діяльності по вивченню історії та культури рідного краю.

Вивчаючи рідний край, учні набувають і за¬кріплюють навички пошукової, дослідницької роботи, розширюють загальноосвітні знання.

Краєзнавча робота у школі є дієвим засобом здійснення міжпредметних зв'язків та активі¬зації освітнього процесу. Правильно організоване шкільне краєзнавство стало ефек¬тивним педагогічним і методичним засобом ви-ховання молодого покоління громадян.

Краєзнавство — це не просто крає¬знавча робота, а й найсуттєвіший засіб форму¬вання громадянина нашої держави.

Вивчаючи історію та культуру рідного краю, беручи участь у пошуковій роботі, діти долучаються до справ старших, усвідомлюють себе як частину народу, в них виховується любов до отчого краю, села, батьківського порогу. Саме у вихованні народної культури вбачає своє завдання колектив Павлівського НВК.

Всю свою діяльність ми спрямовуємо на побудову храму любові, добра, чистих мрій. Ми впевнені: наші вихованці завжди памʼятатимуть «цілющі джерела» рідної землі, чаруючі мелодійні пісні, співучу українську мову, звичаї сивої давнини.

/Files/images/краєзнавство.PNG

Кiлькiсть переглядiв: 317

Коментарi